מדליית זהב לישראל בגרנד-פרי תל אביב

אחרי מדליית הארד של טל פליקר ביום הראשון של התחרות המתקיימת בתל אביב, פיטר פלצ'יק זכה במדליית הזהב הראשונה של ישראל בטורניר

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תש"פ

מדליה
מדליה
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

יש עתיד. חודשים ספורים לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בטוקיו, רשם הערב (מוצאי שבת) פיטר פלצ'יק הישג גדול כשזכה במדליית זהב בתחרות הגראנד-פרי הנערכת בימים אלו בתל אביב.

התחרות שנחשבת לגדולה ביותר בענף הג'ודו האולימפי כשזו הביאה לארץ מאות ג'ודוקאים מכל רחבי העולם, נפתחה ביום חמישי האחרון ועד כה זיכתה את המארחת ישראל במדליה אחת בלבד - מדליית הארד בה זכה טל פליקר ביומה הראשון של התחרות.

הערב, הצטרף פיטר פלצ'יק שהתחרה בקטגוריית עד 100 קילו אל פליקר כשזה זכה במדליית זהב לאחר ניצחון על לאונדרו גונסאלבש הברזילאי בקרב על הזהב.

כמו בקרב חצי הגמר מול יריבו הגרמני, גם בקרב הגמר פלצ'יק הצליח לנצח בזכות ווזארי בדקה האחרונה, ושמר על היתרון עד לסיום כשהקהל המקומי תומך בו ללא הפסקה עם קריאות "פיטר".

מדובר במדליה שניה של פלצ'יק בתחרות שמתקיימת בתל אביב, כאשר זה זכה במדליה גם באליפות אירופה בתל אביב ב-2018 כשזכה במדליית ארד. הפעם הוא רושם התקדמות גדולה וחשובה כשמדליה זו מצטרפת אל המדליות שזכה בהן בתחרויות באבו דאבי ובפריז, כל זאת רגע לפני האולימפיאדה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il