חגי בן ארצי לבנימין נתניהו:
זו ההזדמנות שלך להטביע חותם בהיסטוריה של ישראל

ד"ר חגי בן ארצי קורא לראש הממשלה להחיל ריבונות לפחות על בקעת הירדן, ''זה רגע האמת. ה' אלוהי ישראל יהיה בעזרך''.

רפאל לוי , כ"ט בטבת תש"פ

ההיסטוריון ד"ר חגי בן ארצי, גיסו של בנימין נתניהו, מקווה שראש הממשלה ינצל את ההזדמנות שנוצרה כדי להחיל ריבונות על בקעת הירדן, צפון ים המלח ויישובי יהודה ושומרון.

"52 שנה עברו מאז מלחמת ששת הימים ועדיין לא הוחל החוק הישראלי על שום חלק של יו"ש והנה הגיע רגע האמת ויש הזדמנות היסטורית להחיל את החוק הישראלי ואת הריבונות של מדינת ישראל לפחות על הגבול המזרחי של מדינת ישראל", אמר בן ארצי.

הוא הסביר את חשיבות בקעת הירדן: "בקעת הירדן וצפון ים המלח הם החומה שהקב"ה נתן לארץ ישראל, זה גם גבול ביטחון, גם גבול גיאוגרפי, גם גבול אסטרטגי, גם גבול אקולוגי ומכל הבחינות זהו הגבול של מדינת ישראל".

"ביבי, ברגעים האלה יש לך הזדמנות שאולי היא בלתי חוזרת להטביע את חותמך בהיסטוריה היהודית, בהיסטוריה של מדינת ישראל, להחיל את החוק הישראלי ולקבוע את הגבול המזרחי של מדינת ישראל", אמר בן ארצי.

בן ארצי הזכיר את יחסיו המורכבים עם גיסו והביע תקווה כי נתניהו ינצל את ההזדמנות שנקרתה בפניו: "אנחנו כבר מכירים 30 שנה, אנחנו בקשר - לפעמים בקשר של תמיכה ולפעמים בקשר של ביקורת, אבל עכשיו זהו באמת רגע האמת ואני מקווה, מתפלל, מאחל ומברך אותך שתזכה לעשות את הדבר הגדול וההיסטורי ולקבוע את גבולה המזרחי של מדינת ישראל לעד ולנצח נצחים".

לדבריו מעשה זה יעמיד את נתניהו בשורה אחת עם ראשי הממשלה הגדולים של ישראל: "תיכנס לשורה אחת עם ראשי ממשלה, המנהיגים הגדולים של מדינת ישראל, בן גוריון ומנחם בגין. אני מקווה שתצטרף לרשימה המכובדת הזאת. ביבי עלה והצלח וה' אלוהי ישראל יהיה בעזרך".

בו ארצי התייחס גם לפרסומה הצפוי של עסקת המאה על ידי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, במהלך השבוע: "תוכנית המאה של הנשיא טראמפ - יש בה צדדים חיוביים ויש בה צדדים שליליים. אנחנו עוד לא מכירים אותה בשלמות אבל דבר אחד ברור לגמרי שכמו שהאמריקאים הכירו בירושלים כבירת ישראל, וכמו שהאמריקאים הכירו ברמת הגולן כחלק ממדינת ישראל, ברוך לגמרי שהם מכירים בכך שבקעת הירדן וצפון ים המלח צריכים להיות חלק ממדינת ישראל, שזה גבולה המזרחי של מדינת ישראל. לכן צריך לעשות בלי להתמהמה את הצעד שגם האמריקאים מכירים בו ותומכים בו - בקעת הירדן של מדינת ישראל".