זוכרים ב'סטורי'
יד ושם ופייסבוק בפרויקט זיכרון משותף

מוזיאון יד ושם ופייסבוק העולמית משתפות פעולה להנצחת קורבנות השואה. "לספר את סיפורם של מיליוני נשים, גברים וילדים".

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תש"פ

יד ושם ופייסבוק בפרויקט זיכרון משותף-ערוץ 7
טקס הזיכרון ביד ושם במלאת 75 שנים לשחרור אושוויץ
צילום: קובי גדעון / לע"מ

יד ושם ופייסבוק העולמית ישתפו פעולה לקידום הנצחת זכרם של קורבנות השואה ברשתות החברתיות.

לקראת יום הזיכרון הבין-לאומי לקרבנות השואה שיצוין מחר (שני), יוכלו משתמשי פייסבוק והציבור הרחב להנציח קורבנות שואה במיזם ההנצחה המקוון של יד ושם "קיר הזיכרון".

פרויקט ייחודי זה יאפשר למשתמשי הרשתות החברתיות להיות שגרירי זיכרון של הנרצחים תוך מתן אפשרות לספר את סיפורם ולהשמיע את קולם.

כל אדם שיבחר לקחת חלק בפרויקט ההנצחה יקושר באופן אוטומטי ואקראי לאחד הילדים, הנשים או הגברים המונצחים במאגר שמות קורבנות השואה המקוון של יד ושם, הכולל היום כ-4,800,000 שמות.

שמו של המנציח, בצירוף שמו ותמונתו של הנרצח יופיעו על קיר זיכרון וירטואלי באתר יד ושם והמנציח יוכל לשתף את ההנצחה בעמודו האישי בפייסבוק וכן בטוויטר ובפינטרסט. השנה לראשונה, בנוסף להנצחת אדם אקראי, שיקושר למנציח באופן אוטומטי, יוכל הציבור להנציח גם בן משפחה ספציפי בקיר הזיכרון.

זו השנה השנייה שיד ושם ופייסבוק העולמית חוברות יחדיו לטובת פרויקט קיר הזיכרון. בשנת 2019 נחשפו לפרויקט 700,000 משתמשי פייסבוק ב-149 מדינות. "הייתה לי זכות גדולה לבקר ביד ושם באוגוסט האחרון והיה זה רגע שלעולם לא אשכח", אומרת שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, "אני אסירת תודה על העשייה הברוכה של יד ושם למען הנצחת הקורבנות- כולל הפרויקט החשוב של קיר הזיכרון. פייסבוק גאה להיות חלק מהפרויקט ולספר סיפורם של מיליוני נשים, גברים וילדים שנרצחו על ידי הנאצים ועוזריהם. ראוי שהם ייזכרו לעד על מנת שאירוע מעין זה לא יחזור שוב".

"פרויקט קיר הזיכרון יהיה זמין לראשונה בשש שפות: אנגלית, עברית, צרפתית, ספרדית, גרמנית ורוסית", אומרת איריס רוזנברג, מנהלת אגף התקשורת ביד ושם. "פרויקט זה יעניק הזדמנות ייחודית לאנשים מהארץ ומרחבי העולם לזכור את השואה, את הקורבנות ואת הניצולים בשפה שלהם. שיתוף הפעולה עם פייסבוק יאפשר לנו להגיע לקהל בין-לאומי רחב, ויסייע לשמירת הרלוונטיות של זיכרון השואה נוכח אתגרי התקופה האחרונה".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il