אילוסטרציה
אילוסטרציה shutterstock

שבת חורפית, השעה 8 בבוקר, אבא כבר בבית הכנסת ואמא מנצלת את הזמן לשינה בשבת תענוג, כשהשקט משרה בבית אוירה נעימה ורגועה.

עד שזעקה מקפיאת דם קורעת את הדממה הפסטורלית, קול של נפילת כלים ולאחריו, שוב שקט. הפעם, מחריד.

אמא טסה למקור הרעש ועיניה חושכות בבעתה. בלב שלולית מעלת אדים שרוע ילדה בן השש, כשמכסה מיחם השבת מונח על ראשו ברישול. הילד אינו נע ונשימותיו כבדות וקטועות.

מבט נוסף מסביב, בטרם רצה אל הטלפון להזעיק עזרה, מבהיר לה את שאירע. הילד לקח כיסא וטיפס אל ארון הממתקים לקחת לעצמו שוקולד. הכבל של המיחם הכשיל את רגליו הקטנטנות, הפילו ארצה כשהמיחם עצמו נגרר בעקבותיו.

תאונות מזעזעות מעין זו, עלולות לקרות בכל בית. על פי נתוני משרד הבריאות, 3,286 ילדים מגיעים בשנה לבתי החולים ולטרם בעקבות כוויות. 84% מתוכם, נכוו בבית ו-60 אחוזים מהם, מנוזלים חמים. זאת מבלי להתייחס לכוויות המטופלות מחוץ לבתי החולים.

גם על פי נתוני משרד הבריאות, ישנה עלייה חדה בכמות הכוויות מנוזלים חמים בסופי השבוע. מן הסתם, אינם יכולים לפרסם שהעלייה במגזר זה או אחר... אין אדם שלא עוברת לו מחשבה בעת מילוי המיחם בערב שבת, מה הם הסיכונים העלולים להיווצר מכזה כלי גבוה, העומד על שלוש רגליות ומלא במים לוהטים.

כמובן שתמיד ירחיקו את הדוד אל קצה השיש המרוחק, יוודאו שהשקע קרוב וידאגו לאסוף את הכבל עם חוט מאחורי המיחם.

ישנם פתרונות מגוונים נוספים, יצירתיים משהו, דוגמת קיבוע המיחם בשלשלת עם מנעול, לקיר המטבח ועוד פתרונות דומים, שלא תמיד מצליחים לפתור את כל הסכנות.

אבל יש פתרון הרבה יותר מקיף. להוציא את הכלי המסוכן והלא יציב הזה מהבית. בר המים של 'נועם1', גם נמוך ולא עלול ליפול, גם יושב על בסיס איתן, גם נותן את כל הפתרונות ההלכתיים והפרקטיים לשתיית שפע מים נקיים קרים וחמים בשבת ובחול וגם, כן. גם משלמים כסף לכל מי שמוציא את הכלי המסוכן הזה מהבית.

חברת נועם1 הכריזה על חודש בטיחות, להעלאת המודעות לסכנות ולנתונים המזעזעים של התאונות וכמות הנפגעים. במסגרת חודש הבטיחות, אם יש לכם כלי לא בטוח בבית, היכנסו עכשיו לאתר בלחצן זה, ועשו 'טרייד אין' לבר המים האיכותי.

כך, בערב שבת הבאה, כבר לא ירטוט לבכם בעת מילוי המיחם. עוד היום תתנו אותו לחברת נועם1, תקבלו עליו זיכוי של 150 שקלים, לרכישת בר מים בטוח, נקי והלכתי.לחצו כאן >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו