לקראת תוכנית המאה:
ראש מועצת שומרון יוסי דגן ממריא לוושינגטון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ימריא היום (ראשון) לוושינגטון, לסדרת פגישות עם בכירים רפובליקנים ומנהיגים אוונגליסטים

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תש"פ

יוסי דגן בקונגרס
יוסי דגן בקונגרס
צילום: דוברות שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ימריא היום (ראשון) לוושינגטון, לסדרת פגישות עם בכירים רפובליקנים ומנהיגים אוונגליסטים, על מנת להציב את הקווים האדומים של ההתיישבות לקראת פרסום תוכנית המאה.

בשל החשש מהקמת מדינה פלסטינית או פינוי יישובים במסגרת תוכנית השלום האמריקנית, דגן ייפגש עם חברי קונגרס ובכירים במפלגה הרפובליקנית המקורבים לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

דגן יגיע לוושינגטון במקביל לראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ שצפויים לשמוע מהנשיא טראמפ את מתווה תוכנית המאה.

"התוכנית חשובה וגם היסטורית", אמר דגן. ''ראשית צריך לשבח את נשיא ארה"ב טראמפ ובפרט את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמוביל קו מדיני חשוב ואסטרטגי. השגנו הישג גדול בכך שהכרה בהתיישבות ביו"ש וריבונות נמצאות על השולחן הן בארה"ב והן בישראל.

''עם זאת צריך לשים לב גם לכוכבית ולמה שכתוב באותיות הקטנות. להיזהר מכך שהמילים 'החלת ריבונות' יהפכו למסך עשן שמכסה את עינינו מלראות את המשמעות של תוכנית המאה כפי שהתפרסמו חלקים ממנה. בתוכנית יש גם סכנות".

אמש פתחה המועצה האזורית שומרון בקמפיין שמציב את הקווים האדומים של ההתיישבות: "לא נסכים להקמת מדינה פלסטינית, לא לחלוקה בין ישובים בתוך גושי ההתיישבות ליישובים מחוץ לגושי ההתיישבות, לא להפקרת ישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה לנצרים, לא להעברת שטחי C ל-B ונסיגות נוספות''.