ליברמן נגד נתניהו: "תרגילים, יחסי ציבור וספינולוגיה"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו סייר עם חברי סיעתו בבקעת הירדן, "נתמוך בכל מהלך שיהפוך את בקעת הירדן לחלק אינטגרלי של מדינת ישראל"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תש"פ

ליברמן וסיעת ישראל ביתנו בבקעת הירדן
ליברמן וסיעת ישראל ביתנו בבקעת הירדן
צילום: דוברות

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, סייר היום (ראשון) עם חברי סיעתו בבקעת הירדן ונפגש עם ראש מועצת בקעת הירדן ויו"ר מועצת יש"ע דויד אלחייני.

ח"כ ליברמן הזכיר כי "ישראל ביתנו" הגישה לפני זמן מה את החוק להחלת ריבונות ישראלית על כל בקעת הירדן ואמר: "מבחינתנו בקעת הירדן זאת ההסכמה הכי רחבה בחברה הישראלית מאז ומתמיד מתוכנית אלון דרך רבין ועד לגנדי.

"אנחנו אמרנו מלכתחילה שנתמוך בכל מהלך שיהפוך את בקעת הירדן לחלק אינטגרלי של מדינת ישראל. אנחנו מקווים שהשבוע או מקסימום בשבוע הבא, כפי שרה"מ התחייב, החוק הזה יובא להצבעה בכנסת''.

ליברמן תקף את נסיעת ראש הממשלה נתניהו לוושינגטון, "כמו שזה נראה היום המהלך המדיני שלמענו כביכול רה"מ נסע לארה"ב הוא בעצם מהלך של יחסי ציבור. בסופו של דבר אם בכל מיני תירוצים החוק לא יעלה להצבעה בשבוע הבא זה אומר רק דבר אחד - רה"מ פשוט עשה סיבוב על תושבי הבקעה ובסופו של דבר לא תהיה ריבונות ישראלית לא כאן ולא בשום מקום אחר''.

בנוגע לתוכנית טראמפ הצפויה להתפרסם השבוע אמר ליברמן ''קודם כל צריך להודות לנשיא טראמפ שהוא ידיד אמת של ישראל. אני מניח שבתוכנית כשהיא תתפרסם נראה ביטוי לדאגה העמוקה לאינטרסים ישראלים. אבל מבחינתנו 35 יום, 5 שבועות לפני הבחירות, להביא תוכנית מן הסוג הזה - זה לייצר פולמוס פוליטי במקום דיון מעמיק על התוכנית עצמה. לכן אני מצפה שקודם כל נתמקד במשימה הקרובה - להעביר את חוק בקעת הירדן.

''אני עד עכשיו לא הצלחתי להבין מהי עמדתה של כחול לבן", עקץ יו"ר ישראל ביתנו. ''אצלם אף פעם אי אפשר להבין שום דבר. כחול לבן היא מבחינתנו מפלגת כן ולא. כל מה שצביקה האוזר יגיד כן, יעל גרמן תגיד לא. על כל דבר שיועז הנדל יגיד כן, עופר שלח יגיד לא. לא ברור לנו גם מהי עמדתם לגבי צירוף החרדים לקואליציה. הם מדברים על ממשלה חילונית עם גפני, דרעי וליצמן. גם לא ברור מהי עמדתם לגבי הרשימה המשותפת - האם הם רואים באותם הח"כים תומכי טרור פרטנרים לקואליציה הבאה. אנחנו בכל אופן לא נהיה בקואליציה כזאת.

''מבחינת ישראל ביתנו הדברים ברורים - אנחנו נתמוך גם בריבונות וגם בנושא של הקמת ועדת הכנסת. ואם מישהו באמת זקוק לחסינות - זה הציבור מפני כל התרגילים, יחסי ציבור וספינולוגיה של ראש הממשלה", הוסיף ליברמן.

ראש מועצת בקעת הירדן ויו''ר מועצת יש''ע, דויד אלחייני, מסר: ''בעניין בקעת הירדן אין מבחינתי פוליטיקה ואין בחירות. אני שייך למועצת יש''ע ובקעת הירדן, ומברך כל אישיות פוליטית שמגיעה לכאן ומביעה תמיכה בלתי מסויגת בריבונות ישראל בבקעה. פעם אחר פעם הביעו חברי סיעת "ישראל ביתנו" בראשות אביגדור ליברמן, מחוייבות לתושבי בקעת הירדן בכל הזדמנות. אני מודה לאביגדור בשם תושבי הבקעה ויהודה ושומרון על התמיכה והחיבוק שאנו מקבלים. אני שמח ומוקיר את התחייבותו לתמוך בהחלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן כשהצעה כזו תוגש בשבוע הבא".

אלחייני התייחס לחשיפת פרטי תכנית המאה ואמר: "בעת הנכונה אנו נתכנס ונגבש עמדה ביחס לתכנית. אנו לא נאפשר את הקמתה של מדינה פלסטינית שתפגע באופן ישיר במפעל הציוני בארצנו".