הרב עמאר: "החטאים הפכו למכת מדינה"

"משקיעים מליונים של כל מיני צעדות של שנאת התורה, ושנאת עם ישראל. אלה דברים מפחידים", טען הראשון לציון הרב עמאר בשיעורו השבועי

בן שאול , כ"ט בטבת תש"פ

הרב עמאר: "החטאים הפכו למכת מדינה"-ערוץ 7
הרב שלמה עמאר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הרב הראשי הספרדי של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, התבטא בשיעורו השבועי בסוף השבוע האחרון נגד חילולי השבת וטען כי 'החטאים הפכו למכת מדינה', כלשונו.

"אין לנו מה לפחד אלא רק מעצמנו שח"ו לא נעבור עבירות, שנעבוד את השם", אמר בשיעורו בבית הכנסת 'נר התורה' בירושלים ודבריו צוטטו באתר החרדי 'בחדרי חרדים'.

"יש דברים שמפחידים, זה החטאים שהפכו אותם למכת מדינה. חילולי שבת. ראשי ערים בלי בושה, בלי להתחשב בטובת הציבור משקיעים מליונים בשביל לעשות הסעות בשבת. לא מתביישים איבדו צלם אנוש", טען הרב עמאר.

לדברי הרב, "משקיעים מליונים של כל מיני צעדות של שנאת התורה, ושנאת עם ישראל. אלה דברים מפחידים. החומרה של עוון הזה של שבת ושל התועבה הזאת זה מפחיד. אני לא סתם צועק על זה כל הזמן".

הרב הוסיף כי הוא חושש מהתרבות חילולי השבת. "לא מפחיד אותי סוריה ולא טורקיה ולא איראן. זה השם ילחם לנו. אבל החטאים, אלה התועבות האלה ולצערינו אנשים מתוכנו שמעודדים, עד כדי כך שזה שגעון. אנחנו לא מתייאשים. ככל שהם נלחמים התורה הולכת וגודלת ב"ה".