קובי בראיינט נהרג בהתרסקות מסוק

גדול שחקני הכדורסל בכל העולם נהרג בהתרסקות מסוקו באיזור לוס אנג'לס כשהוא בן 41. בתו ו-3 בני אדם נוספים נספו עמו.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תש"פ

הלם בעולם הכדורסל. קובי בראיינט, אחד מגדולי שחקני הכדורסל בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, נהרג בהתרסקות מסוק.

בראיינט בן ה-41, שחקנה לשעבר של לוס אנג'לס לייקרס התרסק עם מסוקו באיזור לוס אנג'לס. בתו בת ה-13, חברה של הבת, אביה של החברה וכן טייס המסוק נספו אף הם בתאונה.

בכלי התקשורת בארצות הברית דיווחו בהרחבה כי בריאנט, מגדולי השחקנים בהיסטוריית ה-NBA, מת בתאונת מסוק באיזור לוס אנג'לס.

על פי הדיווחים בתאונה הטראגית שהתרחשה בסביבות 9:47 בבוקר שעון לוס אנג'לס, ו-19:47 שעון ישראל, לא נותרו ניצולים כאשר כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על האש הגדולה רק בסביבות 10:30.

בריאנט, אחד מהכדורסלנים הגדולים בכל הזמנים בליגת הכדורסל הטובה בעולם, עמד במשך שנים בצמרת טבלת קלעי כל הזמנים כשרק הלילה עקף אותו לברון ג'יימס.

השחקן בן ה-41 מזוהה יותר מכל עם קבוצת לוס אנג'לס לייקרס אותה הוביל לשלוש אליפויות רצופות מ-2000 ועד 2002 ועוד שתי אליפויות נוספות ב-2009 ו-2010. בנוסף, היה בריאנט חבר קבוע באולסטאר ה-NBA עם 18 הופעות כמו גם היותו מלך הסלים של הליגה ב-2006 ו-2007.

עד כדי כך נחשב בראינט לסמל ואגדת כדורסל מהגדולים בעולם כשמספרי הגופיה שלו 24 ו-8 הופרשו על ידי הלייקרס כאקט של כבוד לאחד מהשחקנים הכי גדולים בתולדות המועדון.

על פי הדיווחים, בריאנט השתמש במסוק אשר התרסק ונשרף כליל במשך שנים, עוד מהתקופה בה שיחק בלייקרס.

חבריו לענף הגיבו בהלם לדיווחים, ולמרות שהמידע הטראגי הזה לא קיבל עדיין אישור רשמי, החלו להגיב בזה אחר זה.

דמיאן לילארד אחד הכוכבים הגדולים בליגה צייץ "וואו", לוקה דונצ'יץ' כתב "לא, בבקשה" וגם קווין לאב ששיחק בתקופתו של קובי צייץ "בבקשה אלוהים לא, זה לא יכול להיות נכון".

אמארה סטודמאייר, שחקנה החדש של מכבי ת"א ששיחק רבות נגד קובי בריאנט בשנותיו הרבות ב-NBA, אמר במחצית הדרבי התל אביבי: "אני בהלם, אני לא יודע מה לומר. אני פשוט בשוק. אני ממש לא יודע מה להגיד. זה לא אמיתי, אני לא רוצה להאמין לזה. איבדתי את המילים, אני לא יודע מה לחשוב. זו כמו סכין בלב, אני לא יודע מה הרגשות שלי בכלל עכשיו".

השחקן הישראלי עומרי כספי, אשר שיחק בעבר בליגת ה-NBA, מסר "טרגדיה שאין כדוגמתה. אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגיש עכשיו. מגדולי ספורטאי העולם, דמות להערכה בלתי רגילה. מבחינתי סימל את כל היופי שבספורט, העבודה הקשה שלו והרצון לנצח דחפה אותו מעבר לכל גבולות ההגיון. לא אשכח את הסל המנצח שקלע נגדנו בסטייפלס סנטר ב-1.1.10 ממש ליד הספסל שלנו. כזה הוא היה. ווינר שאין שני לו. לחשוב על אשתו במצב כזה, בלתי נתפס. בלתי נתפס איזה אסון".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il