המכתב המרגש של ברייאנט לאחר פרישתו

זמן קצר אחרי שפרש ממשחק פעיל כשהוא בן 37, כתב השחקן שמצא את מותו עם 4 בנותיו בתאונת מסוק טראגית מכתב מרגש ומלא באמוציות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תש"פ

המכתב המרגש של ברייאנט לאחר פרישתו-ערוץ 7
ברייאנט
צילום: NBC PR

רק לפני 4 שנים הודיע קובי ברייאנט על פרישה ממשחק פעיל. 4 שנים אחרי, השחקן שנחשב לאחד מגדולי הכדורסלנים בכל העולם נהרג היום (ראשון) בהתרסקות מסוקו האישי יחד עם ארבע בנותיו בלוס אנג'לס.

בימים שאחרי הפרישה פרסם ברייאנט מכתב נדיר ביותר בו חשף את חייו האישיים וסיפר על החרטות הגדולות ביותר שלו. המכתב שפורסם באתר 'פליירס טריביון', נכתב מנקודת מבטו כשהיה בן 17, אז החל את דרכו בעולם הכדורסל המקצועני.

"קובי בן 17 היקר. כשהחלום שלך להפוך לשחקן הלייקרס יתגשם, תצטרך למצוא דרך להשקיע בעתיד של המשפחה והחברים. זה נשמע פשטני, אתה עדיין חושב שזה מובן מאליו, אבל קח קצת זמן כדי לחשוב על זה. כתבתי להשקיע, לא לתת. תן לי להסביר: להעניק לקרוביך ובני משפחתך דברים חומריים אולי נראה לך כמו הדבר הנכון. אתה אוהב אותם והם תמיד היו שם בשבילך כשהיית צריך, אז ברור לך שתוכל להחזיר להם רק אם תחלוק איתם את ההצלחה שלך", כתב. "אז אתה קונה להם רכב נוצץ, בית גדול, אתה משלם להם את כל החשבונות. אתה רוצה שהם יחיו חיים נוחים ונפלאים, נכון? אבל בבוא היום תבין שבזמן שחשבת שאתה פועל לטובתם, בעצם עצרת אותם. תבין שפרשת עליהם את חסותך רק בגלל שזה עשה לך טוב, רק בגלל שרצית לראות אותם מחייכים ולא מודאגים מכלום".

"למעשה היית אנוכי בצורה בלתי רגילה. בזמן שהיית מרוצה מעצמך, כרסמת בחלומות ובשאיפות של כל מי שמסביבך, קיצצת להם את הכנפיים. הוספת להם תנאים חומריים, אבל התעלמת מהמתנה הגדולה מכולן: חופש וצמיחה. תבין שאתה עומד להיות מנהיג של משפחה, והמשמעות של זה היא שלפעמים צריך לקבל החלטות קשות, אפילו אם בני המשפחה והחברים לא מבינים את זה. תשקיע בעתיד שלהם, אל תתן הכל מבלי לחשוב".

עוד כתב בריאנט רגע אחרי פרישתו ממשחק פעיל: "תשתמש בהצלחה ובעושר שלך כדי להשפיע על האנשים ולהעמיד להם תנאים כדי להגשים את החלום ואת הייעוד האמיתי שלהם. תדרוש מהם את אותה רמה של עבודה קשה ומסירות שאתה נזקקת לה כדי להגיע לאן שאתה הגעת. אני כותב לך את זה עכשיו, קובי הצעיר, כדי שתתחיל את המהפך הזה מיד ולא תצטרך להתמודד עם על הכאבים והקשיים שנערמו בדרך בגלל ההתמכרות שלך לתהילה. ההתמכרות הזאת רק תוביל לכעס וקנאה מצד כל מי שסובב אותך, כולל אתה עצמך. החיים שלך עומדים להשתנות, קובי בן 17. דברים יקרו מהר מאוד. תן להם לשקוע קצת לפני שאתה מניח את הראש בתום אימון של תשע שעות. סמוך עליי, אם תעשה את הדברים האלה מראש תחסוך טונות של דמעות וכאבי לב שיישארו איתך עד סוף ימיך".

ברייאנט נהרג היום בהתרסקות מסוקו האישי כשהוא בן 41 בלבד במותו והיה אחראי לרגעי הכדורסל הטובים ביותר שנראו על הפרקט.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il