עולם הספורט נפרד מקובי ברייאנט

ההודעה הרשמית על מותו של אחד מגדולי שחקני הכדורסל בכל הזמנים, תפסה את חבריו לענף הפופולרי ביותר בעולם בהפתעה מוחלטת

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תש"פ

עולם הספורט נפרד מקובי ברייאנט-ערוץ 7
Kobe Bryant
REUTERS

"טרגדיה שאין כדוגמתה". אבל גדול נפל על כל עולם הספורט בכל הענפים, מכל הסוגים ומכל המינים, עם הידיעה בדבר מותו הטראגי של אחד מגדולי שחקני הכדורסל בכל הזמנים, קובי ברייאנט.

ברייאנט שכונה בפי כל "בלאק ממבה", נהרג בהתרסקות מסוקו האישי בלוס אנג'לס כשמדיווחים עולה כי יחד איתו נהרגה גם בתו בת ה-13.

ספורטאים רבים, פוליטיקאים וכל מי שצפה בברייאנט מקרוב ומרחוק ספד לאיש אשר זכה בחמש אליפויות עם לוס אנג'לס לייקרס ואשר הגופיות איתן שיחק עלו כאות של כבוד למרומי אולמה הביתי של לייקרס והופרשו לעולמי עד.

עד כמה גדול היה ברייאנט יעיד הציוץ האחרון מחשבון הטוויטר שלו כשזה פירגן למי שעקף אותו רק שלשום בטבלת קלעי כל הזמנים, לברון ג'יימס כשכתב לו שהוא גאה בו על ההישג הגדול.

ב-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם אותה הביא ברייאנט לשיאים חדשים נפרדו ממספר 24 האגדי, כאשר מעל כולם היה זה שותפו הגדול ביותר לאורך הקריירה הענפה שאקיל אוניל, שכתב: "אין מילים להביע את הכאב שאני מרגיש על כך שאיבדתי את אחי קובי בריאנט ואת האחיינית שלי ג'יג'י. אני אוהב אותך ואתה תחסר. שולח ניחומים למשפחת בריאנט. יש לי בחילה כרגע".

גם אמארה סטודמאייר, שחקנה החדש של מכבי ת"א ששיחק נגד קובי בריאנט בשנותיו הרבות ב-NBA ובכה במהלך טקס הפרידה מברייאנט במהלך משחק הדרבי התל אביבי הערב, הגיב לידיעה הטרגית כשאמר: "אני בהלם, אני לא יודע מה לומר. אני פשוט בשוק. אני ממש לא יודע מה להגיד. זה לא אמיתי, אני לא רוצה להאמין לזה. איבדתי את המילים, אני לא יודע מה לחשוב. זו כמו סכין בלב, אני לא יודע מה הרגשות שלי בכלל עכשיו".

כדורסלן העבר האגדי של בוסטון ביל ראסל כתב גם הוא מילות פרידה בחשבון הטוויטר שלו כשצייץ: "ג'נין ואני בהלם מוחלט אחרי ששמענו על האובדן של אחד האנשים האהובים עליי ואחד ממוחות הכדורסל הגדולים בהיסטוריה. הלב שלנו והתפילות עם ונסה והבנות. קובי בריאנט, היית המעריץ הכי גדול שלי, אבל אני הייתי שלך".

בעלי דאלאס מארק קיובן ספד וכתב "אסור לנו לשכוח כמה מלאי ערך החיים. אסור לתת לאלה שקרובים אליך לשכוח כמה אתה אוהב אותם".

האצן האולימפי יוסאין בולט, חברו של ברייאנט כתב: "אני לא יכול להאמין", כמו גם דניס רודמן שכתב: "אני שבור מהחדשות על מותו של חברי קובי בריאנט. המחשבות והתפילות יוצאות לאשתו ונסה, לבנותיו ולמשפחת הלייקרס".

גם עומרי כספי, הישראלי הראשון בליגת ה-NBA שזכה והספיק לשחק מול ברייאנט נפרד בדמעות כשכתב: "זו טרגדיה שאין כדוגמתה. אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגיש עכשיו. מגדולי ספורטאי העולם, דמות להערכה בלתי רגילה. מבחינתי סימל את כל היופי שבספורט, העבודה הקשה שלו והרצון לנצח דחפה אותו מעבר לכל גבולות ההיגיון. לא אשכח את הסל המנצח שקלע נגדנו בסטייפלס סנטר ב-1.1.10 ממש ליד הספסל שלנו. כזה הוא היה. ווינר שאין שני לו. לחשוב על אשתו במצב כזה, בלתי נתפס. בלתי נתפס איזה אסון".

כאמור, לא רק בעולם הכדורסל והספורט העולמי נפרדו מברייאנט כשגם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נותר אדיש ובדרכו לוושינגטון לפגישה ההיסטורית עם נשיא ארה"ב דולאנד טראמפ כתב: "הצטערתי לשמוע על הטרגדיה בארה"ב, יום עצוב לכל אוהבי הספורט בעולם. קובי בריאנט, מגדולי הכדורסלנים בהיסטוריה, נהרג היום בהתרסקות מסוק בקלבסאס שבקליפורניה. הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים, ומיליוני חובבי כדורסל בעולם. לא יישכח. מי יתן שינוח על משכבו בשלום".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il