פרובוקציית נשות הכותל: קראו בתורה

נשות הארגון הגניבו ספר תורה לרחבת עזרת הנשים בניגוד למנהג המקום ועוררו את זעמן של נשים רבות שהגיעו לכותל לתפילת ראש חודש שבט.

ערוץ 7 , א' בשבט תש"פ

כ-300 נשים המשתייכות לארגון "נשות הכותל" הגיעו הבוקר (שני) לרחבת עזרת הנשים בכותל המערבי לתפילת ראש חודש.

כמנהגן בחודשים האחרונים ביצעו נשות הארגון פרובוקציה והגניבו לרחבת עשרת הנשים בהיחבא ספר תורה על מנת לרקוד עמו ולקרוא בו.

הנשים הוציאו את ספר התורה ועוררו את זעמן של נשים רבות אשר הגיעו הבוקר לרחבת הכותל על מנת להתפלל את תפילת ראש חודש כמנהג המקום.

כזכור, גם בחודש הקודם ביקשו נשות הכותל להכניס ספר תורה לעזרת הנשים, אך הספר הוחרם בכניסה לעזרת הנשים ובהמשך הועבר לידי המשטרה.

לדברי יוכי רפפורט, מנכ"לית נשות הכותל, "החודש הייתה לנו המצווה והזכות לקרוא בתורה בכותל, בספר תורה".

"אנו מצרות על כך שבהוראת רב הכותל, אנו צריכות להתחבא, ולהכניס את הספר לרחבה, כאילו טמנו פצצה בכותל המערבי. אנחנו נמשיך להיאבק על זכות התפילה של נשים בכותל המערבי מידי חודש בחודשו", הוסיפה רפפורט.

במקביל הגיעו לרחבת עזרת הגברים ועזרת הנשים למעלה מאלף מתפללים ומתפללות לתפילת ראש חודש חגיגית שמארגן מדי חודש 'המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל'.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל סיפר: "מרגש לראות את המאות הרבות של הבנות הצדיקות שהגיעו מכל רחבי הארץ למרות הקור העז, אבל מצער מאוד שהן צריכות להתמודד עם התמונות הקשות של הפרובוקציה שמייצרת אותה קבוצת נשים קטנה וקיצונית, פורעת החוק, ששוב הגניבו ספר תורה לרחבת הכותל בניגוד לחוק".

"אנחנו קוראים לרב הכותל להפסיק את החרפה הזו ולפעול ביד תקיפה כדי לחדול את הפרובוקציה, כולל צווי הרחקה מהמקום, כפי שנוהגים בפורעי חוק בכל מקום", הוסיף זיני.