תוכנית המאה
ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: הזדמנות היסטורית לבסס את הריבונות

ראש המועצה, ישראל גנץ, שיגר לפני המראתו לארה"ב מכתב לעובדי המועצה ולתושבים, ובו התיחס להזדמנויות ולסכנות ב"תוכנית המאה".

ערוץ 7 , א' בשבט תש"פ

ישראל גנץ
ישראל גנץ
צילום: חזקי ברוך

ראש המועצה האזורית מטה בנימין, ישראל גנץ, שיגר אמש (ראשון) לקראת המראתו להשקת תוכנית המאה בוושינגטון, מכתב אישי לעובדי המועצה ולתושבים.

בפתח המכתב ציין גנץ, "אנו בעיצומם של ימים משמעותיים להתיישבות, לארץ ישראל ולמדינת ישראל. מצד אחד ישנה הזדמנות היסטורית לבסס את ריבונות ישראל באזור יהודה ושומרון ולממש את חלום הדורות, ומצד שני אנו עלולים לפגוש סכנות שאין להסכים להן כמו הכרה במדינה פלסטינית, במתכונת כזו או אחרת".

"ממש בשעה זו אני ממריא לוושינגטון כדי לעמוד מקרוב, להשמיע את קולה של ההתיישבות ולהשפיע ככל הניתן על המתרחש. אני נוסע יחד עם ראשי מועצות נוספים ביו"ש. המטרה שלנו היא לחזק את ראש הממשלה נתניהו על מנת שילך בדרך שתחזק את ההתיישבות ואת אחיזתנו בארץ ישראל", סיפר גנץ.

לדבריו, "במהלך השיחות עם ראש הממשלה בימים האחרונים וגם היום כשכבר עלה למטוס, אמרתי לו כי בנימין מאחוריו ומגבה אותו במהלכים שיחזקו את אחיזתנו, והבהרתי שאין שום מנדט להכרה במדינה פלסטינית בתצורות שונות. אנחנו נהיה לצידו כל עוד ידבק בכך".

"אני חש שליח שלכם, ושל כל תושבי בנימין, וגם שליחם של כל אוהביה הרבים של ההתיישבות. רגע לפני שאני עולה למטוס כאן בנמל התעופה בן גוריון, אני מתפלל ומבקש שתתפללו גם אתם להצלחת המשימה החשובה. בתקווה כי נוכל לחזור השבוע מארצות הברית לחגיגות היסטוריות בארץ ישראל האהובה", חתם גנץ.