השוטר עיכב את בעל הדירה, ופרץ אליה

20 חודשי מאסר בפועל על שוטר בילוש ממחוז דן שעיכב חשוד בתחנת המשטרה וניצל את שהותו של החשוד בתחנה על מנת לגנוב כסף מביתו.

ערוץ 7 , א' בשבט תש"פ

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, מרדכי לוי, גזר 20 חודשי מאסר בפועל על שוטר בילוש ממחוז דן שהורשע בעבירות גניבה בידי עובד ציבור והתפרצות למקום מגורים.

השוטר הורשע בעבירות שביצע במהלך חיפוש בדירה בבני ברק. במהלך החיפוש איתר השוטר מעטפה השייכת לבעל הדירה ובה כ-7,500 ש"ח במזומן, וכן קופסא ובה שקית תכשיטי זהב.

בשלב מסוים, לאחר שבעל הדירה עוכב בתחנת המשטרה הוא מסר לשוטר את מפתחות דירתו.

השוטר הורשע בכך שבעוד בעל הדירה מעוכב בתחנת המשטרה, הוא לקח קטנוע משטרתי, נסע לדירה, התפרץ אליה באמצעות המפתח וגנב מתוכה את מעטפת הכסף ואוסף התכשיטים.

בית המשפט קבע, "הנאשם התפרץ לדירה של המתלונן, באמצעות מפתח הדירה שהופקד בידיו הנאמנות, גנב את הכסף והתכשיטים, בעקבות החיפוש שביצע בתוקף תפקידו... תוך שניצל לרעה את תפקידו כשוטר ואת האמון שניתן בו ובמקום לשמור על החוק, במעשיו הוא כאמור פגע פגיעה חמורה במשטרה".

עו״ד אליסף קליין מהמחלקה לחקירות שוטרים ציין, "בית המשפט קיבל את עמדת מח״ש וקבע כי יש לראות בחומרה מצב בו שוטר מנצל את תפקידו ופורץ לדירתו של נחקר, המצוי בחקירה, באמצעות מפתח אותו קיבל מהנחקר מתוקף תפקידו כשוטר, כאשר במסגרת ההתפרצות גונב השוטר כסף רב ותכשיטים. בית המשפט קבע כי דינו של השוטר שביצע עבירת גניבה תוך ניצול תפקידו דינו מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח ופיצוי כספי משמעותי".