שני המאושפזים לא נדבקו בנגיף הקורונה

הבדיקות שנערכו לתושבת תל אביב שאושפזה באיכילוב ולעובד הזר מסין שאושפז בבי"ח ברזילי העלו כי הם לא נדבקו בנגיף הקטלני.

ערוץ 7 , א' בשבט תש"פ

שני המאושפזים לא נדבקו בנגיף הקורונה-ערוץ 7
תשובים בסין מסכות להגנה מפני הוירוס
צילום: רויטרס

תושבת תל אביב שאושפזה בבית החולים ברזילי בחשד שנדבקה בנגיף הקורונה, לאחר ששבה מביקור בסין וסבלה מקוצר נשימה וחום, לא נדבקה בנגיף.

מבית החולים נמסר בצהריים (שני) כי האישה סובלת מצינון קל בלבד.

במקביל נמסר הבוקר מבית החולים ברזילי באשקלון כי בבדיקות שנערכו לעובד זר מסין שאושפז בבידוד מחשש שנדבק בנגיף, עלה כי הוא לא נדבק במחלה.

למרכז הרפואי שערי צדק הובאה תיירת מסין בת 25 שהתלוננה על חום לפני מספר ימים. צוותי המיון נערכו מבעוד מועד לקבלתה באמצעות המיגון המתאים. לאחר בדיקת המטופלת עולה היא אינה עונה על הגדרות התסמינים של נגיף הקורונה, ובתיאום עם משרד הבריאות היא תשוחרר.

אתמול פרסם משרד הבריאות הודעה רשמית בה נאמר כי בתום הערכת מצב שהתקיימה במשרד בנושא נגיף הקורונה, הוחלט להמליץ לציבור להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין.

במשרד ממליצים לא להגיע כלל למחוז חוביי בסין וקוראים לעקוב אחר מגבלות התנועה שהטיל השלטון הסיני בערים השונות בזמן אמת.

במשרד מציינים כי מערכת הבריאות ערוכה ומוכנה, ונמצאת בקשר מתמיד עם ארגון הבריאות העולמי ורשויות הבריאות בעולם. במשרד אף מבקשים להדגיש שכל מי שהגיע מסין ואין לו סימני מחלה - לא צריך להיבדק.

ישראלי שחזר מסין וסובל מחום ושיעול עד 14 יום מהשהייה האחרונה, מתבקש לפנות בהקדם לרופא מטפל בקופת החולים או לחדר מיון. יש להודיע מראש טלפונית וליידע את צוות המיון שהמטופל סובל ממחלה נשימתית ושהה בסין בטרם ההגעה לבית החולים או לרופא המטפל בקופת החולים.