אילוסטרציה
אילוסטרציה istock

בעיריית בית שמש קיימו השבוע מפגש השקה של פיילוט בו ייקחו חלק בשלב ראשון 35 מוסדות ציבוריים בעיר בית שמש.

מהות המיזם הינה ייצור חשמל באמצעות אנרגיה סולארית באמצעות הצבת פאנלים סולאריים מעל גגות המבנים אשר צפויים להוביל לחסכון כלכלי משמעותי בהוצאות החשמל של הרשות המקומית, וליצירת הכנסות ממכירת החשמל המופק לחברת החשמל.

במסגרת הפרויקט מופו למעלה מ־ 60 גגות של מבני ציבור בכל רחבי העיר, מתוכם נבחרו בשלב ראשון רק המוסדות שגגותיהם נמצאו מתאימים, ומנהלי המוסדות הוזמנו לכנס ההשקה, מתוך נכונות לראות בהם שותפים להקמת המיזם והצלחתו. מוני החשמל של המוסדות כבר נרשמו בחברת החשמל, ובכך נקבע התעריף בו יימכר החשמל המופק לחברת החשמל.

המיזם, שימומן מכספי תכנית ההמראה של משרד הפנים, המממנת פרויקטים מניבי הכנסות לרשויות מקומיות, עתיד להניב לקופת העיריה למעלה ממיליון ש"ח מדי שנה. ובמסגרתו יבוצע גם איטום מחדש של הגגות הנדרשים לכך.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך אמרה בטקס: "מרגש אותי שבית שמש היא חלוצה בתכנית כה משמעותית של חדשנות לצד חינוך. תכנית בה נשתמש בשמש של בית שמש ונוזיל את עלויות החשמל ובכך ניצור חדשנות חינוכית והתייעלות אנרגטית וירוקה, של אחריות ויוזמה".

עוד הוסיפה, "בזמן שהקופה העירונית נמצאת בגרעון, העיריה פועלת למציאת מקורות כלכליים כדי להניב רווחים עבור התושבים. אני שמחה בשותפות של התהליך יחד עם הממונה על החברה הכלכלית חבר הנהלת העיר הרב אברהם נחמן פרנקל, סגן ראש העיר הממונה על החינוך, הרב ישעיהו ארנרייך, גזבר העיריה, אריה ברדוגו, מנכ"ל החברה הכלכלית, זאב לוכוביצקי וראש מנהל חינוך, מעוז ביגון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו