דונלד ומלניה טראמפ
דונלד ומלניה טראמפ צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פרסם הצהרה רשמית לרגל יום השואה הבינלאומי.

"ביום הזיכרון הבינלאומי לזכר השואה, אנו זוכרים את מיליוני הנשמות היקרות שנספו כתוצאה מהפשעים המחרידים שביצע המשטר הנאצי. אנו גם מאששים את מחויבותנו האיתנה לההיאבק ברעל המאוס שמקורו מן האנטישמיות בכל מקום ובכל זמן שהיא מתעוררת", אמר טראמפ.

"הקיום השנתי של יום הזיכרון הבינלאומי לשואה מרגש במיוחד השנה, כאשר אנו מציינים את יום השנה ה-75 לשחרור אושוויץ. בעודנו מבכים עמוקות את אלו שעברו התעללות, עינויים או נהרגו באושוויץ ובמחנות ריכוז והשמדה אחרים, אנו מכירים בגיבורים שסיכנו את חייהם - רבים מהם כאלה שהקריבו את הקורבן האולטימטיבי - כדי לסייע בשחרור המחנות. ההקרבה שלהם עזרה לכוחות החופש לשגשג כדי להבטיח כי הפשעים המזוויעים הללו לעולם לא יחזרו על עצמם."

טראמפ תיאר את מאבקו בהתרחבות תופעת האנטישמיות. "לרוע המזל, ישנם עדיין גברים, נשים וילדים יהודים המתמודדים עם רדיפות ואפליה כיום. כדי להילחם בעליית האנטישמיות בארצות הברית, הוצאתי בדצמבר 2019 צו נשיאותי שיעזור להילחם באפליה גזענית ואנטישמית. לעולם לא נסבול אנטישמיות, ופעולה זו מחזקת את מאמצי הממשל שלי ליצור תרבות של כבוד המעריכה עמוקות ומכבדת כל אדם.

"כשאנחנו מתכנסים כאומה אחת ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה, אנו מבקשים מאלוקים להעניק כוח לאלה ששרדו את זוועות המשטר הנאצי ונחמה למשפחות הקורבנות שחייהם נגדעו.

"אנו מבקשים שהעולם יעשה חושבים ביום הזה ואנו מחפשים להבטיח כי אנו עומדים מאוחדים כנגד חוסר סובלנות ודיכוי של אנשים מכל גזע, דת או מוצא. וכדי להבטיח כי הפשעים המחרידים הללו נגד אלוקים והאנושות לא יתקיימו שוב, עלינו למצוא פתרון להילחם במשטרי רשע ודיכוי באמצעות דמוקרטיה, צדק ורוח החמלה הנמצאת בליבם של כל האמריקאים".