ישראל גנץ בוושינגטון: נחזור לישראל עם ריבונות ביו"ש

ראש מועצת בנימין יחד עם ראשי מועצות נוספים נועד עם גורמים בממשל טראמפ והודה על יחסם הטוב לישראל ולהתיישבות ביהודה ושומרון.

יוני קמפינסקי, וושינגטון , ב' בשבט תש"פ

גנץ ונתניהו
גנץ ונתניהו
צילום: דוברות בנימין

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, השוהה בוושינגטון, אמר בפגישת ראשי מועצות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא יסכים להקמת מדינה פלסטינית כחלק מתוכנית המאה של טראמפ.

"באנו לכאן כדי לחזק אותך ולחזור יחד איתך ארצה עם ריבונות ביהודה ושומרון", אמר גנץ לנתניהו. ''באנו גם לוודא שבשום מצב לא תהיה חלילה הסכמה למסירת שטח כל שהוא ולמדינה פלסטינית ריבונית בין הירדן לים. בדרך הזו כולנו מאחוריך".

גנץ וראשי המועצות נועדו גם עם גורמי ממשל אמריקניים. גנץ הביע תודה גדולה לנשיא טראמפ ולאנשיו בשם ההתיישבות כולה על דאגתם למדינת ישראל ועל יחסם ליהודה ושומרון בריבונות ישראל.

גנץ גם הדגיש בפניהם כי מדינה פלסטינית ריבונית זהו קו אדום שיאיים על ההתיישבות ומדינת ישראל כולה.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר לאחר הפגישה עם נתניהו והשר יריב לוין, ''הגעתי עד לכאן, לבית הלבן, עם חבריי ראשי המועצות ישראל גנץ, עודד רביבי ודוד אלחייני על מנת להביא את קולה של ההתיישבות, כדי שבמהלך המשא ומתן, ברגע ההיסטורי והרגיש הזה, ראש הממשלה ישמע מאיתנו את הקווים האדומים עבורנו. אנו בטוחים שראש הממשלה ימשיך לעמוד על העקרונות של מדינת ישראל ושל ההתיישבות".

עוד אמר: "נמשיך לפתח את יהודה ושומרון ולא נוותר על אף חלק בארץ ישראל. בעזרת ה' נהיה עדים להחלת הריבונות, דבר שהוא הישג היסטורי לא רק בקנה מידה של היסטוריית מדינת ישראל אלא בקנה מידה של ההיסטוריה היהודית כולה. הרגע הזה קורה לנגד עינינו".