מקורבי נתניהו נגד מנדלבליט:
"נאבק להכניס את היבא יזבק לכנסת"

''הלהיטות להגיש את כתב האישום המופרך נגד ראש הממשלה כה גדולה", תקפו מקורבי נתניהו, "לא יכלו להמתין לסיום הפסגה בוושיגנטון".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בשבט תש"פ

"נאבק להכניס את היבא יזבק לכנסת"-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
צילום: TPS

מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו היום (שלישי) בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שמיהר להגיש את כתב האישום נגד נתניהו דווקא בעיצומה של הפסגה המדינית בוושינגטון.

''אם למישהו עוד היה ספק שיש פה רדיפה אובססיבית נגד ראש הממשלה נתניהו, הוא קיבל עכשיו עוד הוכחה ברורה וחדה לכך", אמרו המקורבים.

''הלהיטות להגיש את כתב האישום המופרך נגד ראש הממשלה היא כה גדולה, עד שהם לא יכלו להמתין ולו יום אחד עד לסיום הפסגה ההיסטורית בוושיגנטון, מן החשובות בתולדות המדינה''.

מקורבי נתניהו הוסיפו, ''כמה לא מפתיע שמי שנאבקו בכל כוחם להכניס את תומכת המחבלים היבא יזבק לכנסת ונתנו חוות דעת מזעזעת לטובתה, רצו בריצת אמוק להגיש כתבי אישום מופרכים נגד ראש ממשלת ישראל דווקא ביום היסטורי זה''.

כאמור, שעות ספורות לאחר שראש הממשלה ויתר על בקשת החסינות, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים את כתב האישום נגד נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לצפייה בכתב האישום המלא לחצו כאן

בפוסט שפרסם הבוקר בדף הפייסבוק שלו כתב נתניהו מסר מפורט לאזרחי ישראל לקראת חשיפת תוכנית המאה, ובישר על החלטתו למשוך את בקשת החסינות.

''בשעה גורלית זו לעם ישראל, בעת שאני נמצא בארה"ב בשליחות היסטורית לעצב את גבולות הקבע של ישראל ולהבטיח את ביטחוננו לדורות הבאים, צפוי להיפתח בכנסת מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות.

''זהו המשך הרדיפה האישית האובססיבית כלפי מצד אנשי 'רק לא ביבי'. במקום להבין את גודל השעה ולהתעלות מעל שיקולים פוליטיים, הם ממשיכים לעסוק בפוליטיקה זולה שפוגעת ברגע מכריע בתולדות המדינה''.

לדברי נתניהו, ''מאחר שלא ניתן לי הליך הוגן, מאחר שכל כללי עבודת הכנסת נרמסו ברגל גסה, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב - החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך''.

ראש הממשלה שהודיע ליו"ר הכנסת על משיכת בקשת החסינות מבטיח כי ''בהמשך אנפץ את כל הטענות המופרכות ותיקי הסרק שהוגשו בענייני. אבל עכשיו, לא אתן ליריביי הפוליטיים להשתמש בעניין זה כדי להפריע למהלך ההיסטורי שאני מוביל.

''כפי שעשיתי כל חיי, אמשיך להשקיע את כל כולי למען עתיד מדינתנו ולמענכם, אזרחי ישראל", כך נתניהו.