ראש מועצת שומרון: "מדינה פלסטינית תסכן את מדינת ישראל"

ראש מועצת שומרון בסבב פגישות חירום עם בכירים בממשל וחברי קונגרס רפובליקנים. דגן הוזמן לראש הממשלה מיד לאחר הכרזת תוכנית המאה.

יוני קמפינסקי, וושינגטון , ב' בשבט תש"פ

ראש מועצת שומרון: "מדינה פלסטינית תסכן את מדינת ישראל"-ערוץ 7
דגן בפגישותיו
צילום: דוברות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הוזמן לראש הממשלה לפגישה מיד לאחר פרסום תוכנית המאה היום (שלישי) בשעה 13:00 שעון וושינגטון, בבלייר האוס, מעון האורחים הרשמי של הבית הלבן, זאת יחד עם ראשי רשויות נוספים ביו"ש.

דגן עורך בוושינגטון מאז אתמול סבב פגישות חירום עם סנאטורים וחבר קונגרס, וכן עם מנהיגים אוונגליסטים, זאת בכדי להציב בפניהם את הקווים האדומים של ההתיישבות מול תוכנית המאה.

"מדינה פלסטינית עלולה לסכן את קיומה של מדינת ישראל", אמר דגן לבני שיחו והוסיף, "אנחנו משבחים את נשיא ארה"ב טראמפ, מעריכים אותו ואת הידידות שלו כלפי ישראל, ובאותה מידה אנחנו מביאים את החששות והקווים האדומים שלנו, ובראשם מדינת טרור, הקפאת בנייה, והקפאת תכנון".

חבר הקונגרס אנדי בר הנחשב מקורב לטראמפ אמר לדגן במהלך פגישתם הבוקר, "אנחנו עומדים לצד הקהילות היהודיות ביהודה ושומרון, אנחנו מבורכים בכך שיש לנו חברים מישראל שמגיעים לבקר אותנו, בארה"ב".

"אנחנו מעריכים את השותפות האדירה בין מדינת ישראל לארה"ב. אנחנו נמשיך לדון עם הבית הלבן בנושא תוכנית המאה ואנחנו מאוד מעריכים את עמדתם של חברינו בישראל", הוסיף בר.