תוכנית המאה:
נתניהו: חברון, בית אל ושילה יזכו לריבונות

ראש הממשלה נתניהו בנאום תודה לטראמפ, "אתה הכרת בעובדה שלישראל חייבת להיות ריבונות באזורים שהיא חייבת להגן על עצמה, בעצמה".

ערוץ 7 , ב' בשבט תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (שלישי) דברים בטקס השקת תוכנית המאה בבית הלבן, והודה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ על התוכנית.

"נזכור את ה 28 לינואר 2020, כי ביום הזה, אתה הפכת למנהיג העולמי הראשון שמכיר בריבונות של ישראל על שטחים שהכרחיים לביטחון שלנו ולמורשת שלנו", אמר נתניהו.

נתניהו הוסיף וציין, "יותר מדיי תכניות ניסו ללחוץ עלינו לסגת מבקעת הירדן אבל אתה הבנת שלישראל חייבת ריבונות בבקעת הירדן ובאזורים אחרים ביו"ש. אתה הכרת בעובדה שלישראל חייבת להיות ריבונות באזורים שהיא חייבת להגן על עצמה, ובעצמה".

ראש הממשלה הדגיש כי כי מאז הולדתה, ישראל שאפה לשלום עם שכנינו הפלסטינים ושאר העולם הערבי, "במשך דורות, השלום הזה נראה כמו אשליה, למרות המון תכניות עם כוונות טובות. אחת אחרי השנייה הם נכשלו. למה הם נכשלו? הם נכשלו, כי הם לא הלכו על האיזון הנכון בין הביטחון של ישראל והרצון של הפלסטינים לעצמאות".

"הצגת תוכנית מציאותית לשלום מתמשך. לאורך השנים תוכניות נכשלו בזו אחר זו מכיוון שהן לא מצאו את האיזון המתאים בין האינטרסים הביטחוניים של ישראל לבין רצון הפלסטינים להגדרה עצמית", הוסיף נתניהו.

"אתה מכיר בריבונות ישראל בכל איו"ש, מהאזורים הקטנים לגדולים", אמר נתניהו לטראמפ, "מדובר במקומות שמתוארים בספרי התנ"ך, שחרוטים בהיסטוריה של הציבילזציה שלנו: הקבר בחברון, בית אל, סולם יעקב, שילה, שם ארון הברית נח במשך עשרות שנים".

נתניהו הדגיש כי "תכנית השלום עומדת על כך, שהפלסטינים יהיו חייבים להכיר סוף סוף בירושלים כבירת ישראל; שנית, היא קובעת שישראל תשמור על ביטחון בכל רצועת נהר הירדן, ולכן תעניק לנו גבול מזרחי קבוע".

לנוכח זאת הצהיר נתניהו, "מאחר שאני מאמין בתוכנית השלום הזו, אני מסכים לקיים מו"מ עם הפלסטינים על בסיס תוכנית זו".

"מדינת ישראל חייבת לך חוב נצחי של תודה", אמר נתניהו והוסיף כי הוא מבין את גודל השעה ואת ההזדמנות לשנות את ההיסטוריה, "אם לא עכשיו אימתי. אנחנו לא נחמיץ את ההזדמנות הזו".