תוכנית המאה
שר הביטחון נפתלי בנט: לא להמתין - להחיל ריבונות מיד

בנט בתגובה לתוכנית המאה: "לא נאפשר שממשלת ישראל תכיר במדינה פלסטינית בשום מצב. לא נאפשר שישראל תמסור סנטימטר של אדמה לערבים".

ערוץ 7 , ב' בשבט תש"פ

שר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, פרסם הערב (שלישי) את תגובתו לתכנית המאה של הממשל האמריקאי.

"אזרחי ישראל, ההיסטוריה דופקת בדלתנו בערב זה. אנו עומדים בפני הזדמנות שהיא פעם בתולדות מדינה. הזדמנות לקבוע את עתידנו. הזדמנות לקבוע את שטחי ארצנו. הזדמנות להכניס את כל ההתיישבות הישראלית בארץ ישראל לתוך מדינת ישראל הריבונית.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הוא חבר ענק של מדינת ישראל. הנשיא אמר לנו הערב: 'ההחלטה בידיים שלכם - החילו את החוק הישראלי על כלל ההתיישבות ביהודה ושומרון באופן מיידי, עכשיו, בימים הקרובים, ואנחנו ארה"ב נכיר בריבונות מיד".

"לכן, המערכה עוברת מהבית הלבן בוושינגטון לחדר הממשלה בירושלים - הכדור בידי ממשלת ישראל.
בידינו.

בימים הקרובים יש להביא להחלטת ממשלה את הצו להחלת הריבונות הישראלית על כלל שטחי ההתיישבות - בקעת הירדן, גוש עציון, גוש מעלה אדומים, גוש אריאל, אלפי מנשה, גוש קרני שומרון, גוש שילה, גוש עפרה-בית אל, גוש טלמונים, גב ההר ודרום הר חברון. על כל 150 היישובים שנבנו ביהודה ושומרון מאז שחרור השטח במלחמת ששת הימים. אסור להחמיץ את ההזדמנות. אסור לדחות לאחרי הבחירות, כי זה לא כבר לא יקרה.

אסור להסתפק בריבונות חלקית, רק על בקעת הירדן למשל. אסור להותיר בחוץ חצי מיליון ישראלים, או לומר להם: "חכו לאחרי הבחירות". כשההיסטוריה דופקת בדלת - אתה לא אומר לה תתקשרי אחרי הבחירות, ואתה גם לא אומר לה: אקח רק חמישית מהסכום. אתה לוקח הכל, ועכשיו".

בנט הוסיף "אם ראש הממשלה נתניהו יעשה את הצעד המלא והאמיץ של הכנסת כלל ההתיישבות בארץ ישראל לתוך מדינת ישראל, אנחנו נעניק לו את מלוא הגיבוי והתמיכה. ארץ ישראל חשובה מבחירות.

שיהיה ברור - לא נאפשר שממשלת ישראל תכיר במדינה פלסטינית בשום מצב. לא נאפשר שישראל תמסור סנטימטר של אדמה לערבים. בשביל זה אנחנו כאן, לשמור על ארץ ישראל".

"כשר הביטחון של מדינת ישראל חשוב לי לומר לכן ולכם: צה"ל ומערכת הביטחון ערוכים. הבוקר ירדתי לשטח ופגשתי את הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד, מפקד אוגדת איו״ש, שוחחתי אישית עם כל אחד ממפקדי החטיבות המרחביות והנחיתי אותם להכין את מערכת הביטחון להיערך לכל תרחיש. הם ערוכים. אנחנו מוכנים לכל תרחיש".

חבריי, הקב"ה אמר לאברהם: כִּ֧י אֶת־כׇּל־הָאָ֛רֶץ אֲשֶׁר־אַתָּ֥ה רֹאֶ֖ה לְךָ֣ אֶתְּנֶ֑נָּה וּֽלְזַרְעֲךָ֖ עַד־עוֹלָֽם׃ הייעוד דופק בדלת שלנו. אסור להחמיץ את גודל השעה. הגיע הזמן לעשות היסטוריה".