יוסי דגן לנתניהו: לא נסכים להשארת יישובים מבודדים

ראש מועצת שומרון הודה לראש הממשלה על מאמציו לקדם החלת ריבונות ביו"ש ובבקעה אך הדגיש: ''לא נקבל הקמת מדינת טרור בלב הארץ''.

יוני קמפינסקי, וושינגטון , ג' בשבט תש"פ

יוסי דגן לנתניהו: לא נסכים להשארת יישובים מבודדים  -ערוץ 7
נתניהו ודגן
צילום: לשכת רה''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אמש (שלישי) לפגישה ארוכה עם ראשי מועצות מיהודה ושומרון, מיד לאחר פרסום תוכנית המאה בבית הלבן.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר לראש הממשלה כי לאחר שקרא את פרטי התוכנית ושמע את הנאומים של הנשיא טראמפ ושל נתניהו בהצהרה המשותפת, הוא מצפה להחיל את הריבונות על המרחבים היהודיים ביהודה שומרון והבקעה כבר ביום ראשון הקרוב.

"זו החלטה מוסרית, חשובה, ציונית וערכית", אמר דגן לנתניהו. ''אנחנו מברכים על ההחלטה ומחכים ומצפים שההחלטה תעבור כבר ביום ראשון הקרוב באופן מיידי".

עם זאת הדגיש דגן בפני ראש הממשלה כי "הקווים האדומים של ההתיישבות הם הגיוניים וברורים, יש חלקים בתוכנית שלא מקובלים עלינו ולא על רוב הציבור בישראל ואסור שיקרו. לא נקבל הקמת מדינת טרור בלב הארץ, לא נקבל 15 ישובים מבודדים במרחב, ולא הקפאת תכנון בשום תנאי.

"אין שום סיבה שההתיישבות תלך אחורה בהקשר זה. אני לא יכול להעלות בדעתי שתושבי אלון מורה יחששו שמעבר לגדר עלולים להיות מחבלים או שיסעו בשיירות כמו שהיה בנצרים ובהסכמי Y''.

דגן ציין בפגישה כי יש להעריך את ראש הממשלה נתניהו בשל יכולותיו המדיניות והדגיש כי רק בזכות כישוריו הצליח נתניהו להביא את החלת הריבונות ביהודה ושומרון בהסכמת המעצמה הגדולה בעולם.

''מצד שני, אין שום חוק במדינת ישראל שאומר שחייבים לקבל כל פרט מתוכנית אמריקאית, אפשר לקבל את החלת הריבונות ולא את החלקים שאף ממשלה לאומית לא יכולה לקבל".

בפגישה השתתפו ראשי מועצות נוספים - ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש מועצת אפרת עודד רביבי שהציגו גם הם את החששות מפני התוכנית בפני ראש הממשלה ואת הציפייה להחלת ריבונות מיידית.