ועדת הבחירות המרכזית פסלה היום (רביעי) פה אחד את המפלגה של לריסה טרימבובלר - עמיר, אשתו של יגאל עמיר.

הליכוד, ימינה, הרשימה המשותפת, המפלגות החרדיות ומרצ נעדרו מההצבעה. המפלגה, "משפט צדק", קראה לשחרורו של הרוצח יגאל עמיר מהכלא.

לריסה עמיר-טרימבובלר אמרה ל''כאן חדשות'' לאחר ההחלטה: "ראינו פה קרקס. הם חשפו את הפרצוף האמיתי של הדמוקרטיה הישראלית. רוב חברי הכנסת ברחו מהאולם ונשארו רק מי שהצביעו נגד - זאת פחדנות".

ח”כ עמיר פרץ, יו”ר העבודה-מרצ, הגיב “מברך על קבלת עתירתנו. הרוצח הנתעב הפך את אשתו לאשת קש כדי להכשיר רישום מפלגה מעוותת, אך ההיגיון והצדק ניצחו.

''מי שרצח את רבין ורצה לרצוח את מורשתו לא יצלח בכך לעולם. אנחנו, העבודה גשר מרצ, לא ניתן לכך לקרות", הבטיח פרץ.

אושרה פסילת ח"כ יזבק מהתמודדות בבחירות ועדת הבחירות

מוקדם יותר אישרה ועדת הבחירות המרכזית את בקשות הפסילה שהוגשו נגד ח"כ היבא יזבק ממפלגת בל"ד - הרשימה המשותפת. 27 הצביעו בעד הפסילה ו-7 הצביעו נגד. כעת צפויה יזבק לעתור לבג''ץ.

ח"כ היבא יזבק אמרה בדיון כי "הקשר היחיד ביני לבין אלימות הוא חלקי במאבק באלימות". לטענתה "צוותי החפירות של הימין הקיצוני לא רוצים לאכוף את כללי המשחק הדמוקרטי, אלא את הוצאתי מהמשחק עצמו.

''הם השקיעו מאמצים רבים כדי למצוא שני פוסטים מ-2013 ו-2015 וסביבם בנו נרטיב ותדמית בדלנית וביריונית, תדמית של מפלצת, שפשוט לא קיימת", טענה יזבק. "רודפים אחר פוליטיקאית ערבייה בגלל דעותיה - ולא עקב פעולותיה".

שלשום הודיע היועץ המשפטי, אביחי מנדלבליט, כי חברת הכנסת יזבק רשאית להתמודד בבחירות לכנסת ה-23 בעקבות טענתה כי "אין בדבריי קריאה לאלימות נגד חיילים".

מהומה בוועדת הבחירות ועדת הבחירות המרכזית

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו