בריטניה: תומכים בתוכנית השלום

ראש ממשלת בריטניה הביע תמיכה בתוכנית השלום של טראמפ, בעוד ג'רמי קורבין העביר ביקורת עליה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ג' בשבט תש"פ

בריטניה: תומכים בתוכנית השלום-ערוץ 7
קורבין (מימין) וג'ונסון
צילום: רויטרס

בריטניה עומדת לצד הנשיא טראמפ למימוש תוכנית המאה שהציג. ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הביע תמיכה בתוכנית השלום של טראמפ ודחה את הביקורת החריפה של מנהיג תנועת הלייבור, ג'רמי קורבין, שטען כי התוכנית מקפחת את הפלסטינים ולכן אינה זוכה לתמיכתם.

"תוכניתו של טראמפ מציעה את פתרון שתי המדינות. שום תוכנית שלום אינה מושלמת, אך יש בה את פתרון שתי המדינות. היא תבטיח כי ירושלים תהיה בירת ישראל וגם בירתו של העם הפלסטיני", אמר ג'ונסון.

הוא הגיב למנהיג הלייבור ואמר, "הייתי קורא לקורבין, במקום להיות כל כך שלילי כרגיל, לפנות אל החבר שלו, שהוא גם החבר שלי מחמוד עבאס, אליו יש לי כבוד עצום, ולהפציר בו פעם אחת להיות מעורב. לדבר במקום להשאיר ואקום פוליטי". בתגובה חזר קורבין על התנגדותו לתוכנית ואמר כי "היא לא תביא שום צעד כלפי השלום, אין תמיכה בה מצד אף פלסטיני בשום מקום בעולם".

קורבין טעם מוקדם יותר כי "על ראש הממשלה לעמוד מול טראמפ ולומר לו בכנות 'אתה טועה בעניין הזה'. התוכנית תספח את השטח הפלסטיני, תשמר את הקולוניזציה הישראלית, תעביר ממקומם אזרחים פלסטינים ישראלים ותשלול מהעם הפלסטיני את זכויות היסוד שלו".