סאיב עריקאת נגד תוכנית המאה: "תוכנית של נתניהו והמתנחלים"

הבכיר הפלסטיני מאוכזב מתוכנית השלום של טראמפ, "יש לכם ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, יש לנו נשיא מודח".

ערוץ 7 , ג' בשבט תש"פ

סאיב עריקאת נגד תוכנית המאה: "תוכנית של נתניהו והמתנחלים"-ערוץ 7
סאיב עריקאת
צילום: רויטרס

בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת תקף הערב (רביעי) את תוכנית מאה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ והגדיר אותה כ"תוכנית של נתניהו ומועצת המתנחלים".

בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי" בחדשות 12 טען עריקאת: "מה ששמעתם אמש מטראמפ הוא מה ששמעתי מנתניהו ומצוות המשא ומתן שלו בשנים 2011-2012.

"אני יכול להבטיח לך שהצוות האמריקני לא ערך ולו מילה או פסיק אחד בתוכנית הזאת. יש לי את הפרוטוקולים ואני מוכן לחשוף בפניך את מה שהוצע לנו. זוהי תוכניתם של נתניהו ושל מועצת המתנחלים. באיזו הזדמנות מדובר? זהו יום עצוב לישראלים ולפלסטינים".

עריקאת תקף, "היינו עדיין לכך שארה"ב וישראל הפנו את גבן להסכם חתום, לשלטון החוק, לכינון שלום, לפתרון בעיות באמצעים ובלתי אלימים. מה שנעדר מהתוכנית שהוצגה אמש הוא שלום והסיכוי לשלום. הכתבת מציאות היא דבר אחד ומשא ומתן זה דבר אחר".

"הנשיא עבאס ואני נפגשנו עם טראמפ וצוותו 37 פעמים ב-2017. זו האמת. לא פספסנו שום הזדמנות. איש אינו מרוויח יותר מחתימת הסכם שלום עם ישראל, שתי מדינות בגבולות 67' עם חילופי שטחים, יותר מהפלסטינים".

"אנחנו סרבנים? זהו משחק האשמות וחיפוש אשמים", המשיך. "משימתנו כרגע היא להימנע מהגרוע ביותר. הפלסטינים והישראלים אינם יכולים לחיות על חרבם. יש לכם ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, יש לנו נשיא מודח, אנחנו מכירים את הפוליטיקה הפנימית. אני לא רוצה לדחוף את האף שלי לענייניכם הפנימיים, אבל כל מה שאני אומר – הפלסטינים והישראלים ראויים ליותר".