בתום דרמה גדולה: י-ם ראשונה באירופה

דרמה גדולה בהיכל הפיס ארנה שבבירה הסתיימה בניצחון המארחת הפועל ירושלים בדרך למקום הראשון והבטחת יתרון הבייתיות בהמשך

נרי וייס - ערוץ 7 , ג' בשבט תש"פ

בתום דרמה גדולה: י-ם ראשונה באירופה-ערוץ 7
פלדין הערב
צילום: FIBA.BASKETBALL

ניפגש בפיינל-פור. הפועל ירושלים עשתה הערב (רביעי) צעד משמעותי מאוד בדרך לאירוח פיינל-פור ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה, כאשר ניצחה הערב באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה, את סן פאבלו בורגוס בתוצאה 91:96.

הירושלמים, להם היה זה משחק הבית האחרון בשלב הבתים של ליגת האלופות, ידעו כי ניצחון יבטיח להם את ההעפלה לשלב הבא מהמקום הראשון ולמעשה גם את יתרון הביתיות בשלב שמינית הגמר ורבע הגמר.

כזכור, על פי ההסכם שנחתם בין הנהלת הפועל לבין הנהלת המפעל האירופי, הוחלט כי כאשר זו תעפיל לפיינל-פור המפעל, יתקיים האירוע היוקרתי באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה, ובהתחשב בעובדה כי זו מצליחה לשמור על מאזן מושלם בבית - לא מן הנמנע כי העונה הנוכחית תסתיים עם תואר אירופי לקבוצה מהבירה.

למעשה, הירושלמים לא היו רחוקים מלהפסיד את המשחק הערב כשהאורחים מספרד הצליחו להפוך פיגור בן 10 נקודות, 5 וחצי דקות לסיום המשחק, ליתרון 4, פחות מ-2 דקות לסיומו עם ריצת 14:0, זאת הודות שוב להגנה רעועה ביותר שלהם.

אך אז התעוררו שחקני ירושלים והראו כי כאשר הם רוצים הם יכולים לשמור ובגדול, ועם שתי שלשות של סולימאן בריימו הפכו בחזרה את התוצאה בדרך לניצחון דרמטי ביותר עם 91:96 שנותן לה את הכרטיס לשלב הבא מהמקום הראשון יחד עם יתרון הבייתיות. כרגע נראה כי יהיה קשה מאוד לעצור את ירושלים, בטח אם זו תשחק את רוב המשחקים אצלה בבית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il