הצעירה הישראלית נעמה יששכר שוחררה מהכלא ברוסיה, לאחר עשרה חודשים בהם שהתה במעצר ובמאסר, כך מדווחים כלי תקשורת במדינה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ינחת במוסקבה הבוקר וייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, פגישה הצפויה לעסוק באופן רשמי בתוכנית המאה של נשיא ארה"ב טראמפ.

בצהריים ימריא נתניהו בחזרה לישראל ועל פי התכנית יקח עמו במטוסו את נעמה יששכר ארצה.

יפה יששכר, אמה של נעמה אמרה לאחר שקיבלה את ההודעה על שחרור בתה, "התרגשות, התלהבות לראות אותה. מחכה שיקחו אותי אליה. איזה כיף היא יצאה החוצה. תודה לבורא עולם".

אתמול הסביר גורם בכיר בצוות הבין-משרדי שטיפל במגעים לשחרורה יששכר מהכלא ברוסיה כי לא היתה עסקה עם הרוסים, וכי שחרורה של יששכר נעשה כמחווה של הנשיא פוטין לראש הממשלה נתניהו.

לדברי הגורם, אין גם קשר בין השחרור לצעדים שנעשו לטובת הרוסים. "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים גם לנוכח נושאים נוספים שבין שתי המדינות", אמר.

"הטיפול בנושא בוצע על ידי צוות בין משרדי שכלל את ראש המל"ל, השר זאב אלקין, משרד החוץ, משרד המשפטים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. הסוגיות הובאו להכרעת השרים הרלוונטיים וראש הממשלה", ציין הגורם.

עוד הסביר הגורם את המניעים שהובילו להתערבות המדינה בפרשה. "המדינה פעלה בעניינה של נעמה - לא רק בגלל הערבות ההדדית שנכונה גם למקרים נוספים - אלא מתוך רצון לפתור פרשה שיכלה לפגוע ביחסים הרגישים בין ישראל לרוסיה וכן לאור ההערכה שעמדת המדינה בעניין אחר פעלה לרעת נעמה".