שוטרים דוברי יידיש וחוקרת חרדית

במסגרת הקמת מרכז השירות החרדי נבחרו 7 שוטרים מבני המגזר החרדי ובנוסף להם חוקרת חרדית שהחלו בתהליך הכשרה דו סיטרי

מיכל לוי , ד' בשבט תש"פ

שוטרים דוברי יידיש וחוקרת חרדית-ערוץ 7
דורון ידיד
צילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל חנכה אתמול מרכז שירות חרדי (מש"ח) ראשון מסוגו בארץ שיעניק שירותי משטרה וקהילה ציבור החרדי בירושלים.

כידוע, מחוז ירושלים החולש על למעלה מ-900.000 תושבים מכיל בתוכו ריכוז חרדי גדול ביותר. לפני כשנה החלה עבודת מטה שעיקרה מתן כלי עבודה נכונים לשוטרי המחוז.

במסגרת זו נבחרו 7 שוטרים מבני המגזר החרדי ובנוסף להם חוקרת חרדית שהחלו בתהליך הכשרה דו סיטרי.

מחד הם למדו את פעילות המשטרה והמענה הניתן לאזרח הרגיל ואותו הם נדרשו להתאים למגזר החרדי, מאידך הם הביאו את המשוב מהמגזר החרדי, את הדגשים לקבלת שירות משטרתי מהמגזר אל תוך המשטרה במטרה ליצור מענה נכון וראוי המתחשב באורח ובאופיו של הציבור המדובר.

השוטרים, בפיקודו של רפ"ק יגאל יעקבוב מפקד המש"ח, דוברים את שפת המקום: אידיש ושפות נוספות שאופיינו באזורים בהם הם משרתים כמו אנגלית, רוסית ועוד.

במשטר מסבירים כי חלק הכרחי בפעילות כפי שנעשית הוא מפגשים יזומים עם ההנהגה הרבנית הקהילתית במטרה משותפת לפתור ולתת מענה ראוי למגוון נושאים שהטיפול בהם היה חלקי.

"מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, חנך את המש"ח שהוקם בעקבות תהליך חשיבה ארוך טווח ועבודה מטה מעמיקה שמטרה לחזק את שירותי המשטרה והקשר עם הציבור החרדי וכחלק מהרצון להנגיש שירותי משטרה לכלל האוכלוסיות בתחום המחוז", נמסר ממשטרה.

"מטרתו המרכזית הינה לעודד את הציבור החרדי לשתף את המשטרה בנושאים שפוגעים בו ובדגש על עבירות פליליות, שכן הימנעות מפניה למשטרה עלולה לפתח תופעות אסורות שגם החברה החרדית על גווני מוקיעה אותם".

"לאור ניסיונה הרב של המשטרה בטיפול בעבירות בתוך המגזר החרדי נבנה במשטרה מודל ראשוני וייחודי שמטרתו לעודד את הפניה למשטרה תוך מינימום פגיעה במרקם הקהילות".