נותנים חיים לאבא של יעלי

157 חולים הממתינים להשתלת כליה נעזרים בעמותת "מתנת חיים" המשמשת להם קרן של אור ותקווה.

תגיות: מתנת חיים
בשיתוף מתנת חיים , ד' בשבט תש"פ | עודכן: 15:28

נותנים חיים לאבא של יעלי-ערוץ 7
נותנים חיים לאבא של יעלי
צילום: מתנת חיים

מכשיר לעירוי נוזלים ושלושה בלונים צבעוניים ריחפו מעל ראשו של אייל, אשתו והבת הקטנה יעלי כרכרו סביב המיטה, ממתינים בהתרגשות לקראת תחילת התהליך של השתלת הכליה לאבא של יעלי.

לאחר סבל של שנים, שעות של דיאליזה ואשפוזים תכופים, הבשורה הטובה הגיעה, נמצא תורם מתאים...

ואז ברגעים הכי דרמטיים, כשנראה שזה מתקדם לכיוון טוב, הגיע הטלפון שניפץ את החלום.. הכליה לא מתאימה... בעיה רפואית שלא נרחיב עליה, הרסה להם את הרגעים המרגשים והשאירה אותם עם דמעות בעיניים ולב שבור...

בדיוק במקומות כאלו נכנסת עמותת 'מתנת חיים', סיפורים כמו של אבא של יעלי אמנם נדירים, אך לא חסרים רגעים קשים שבהם המשפחה צריכה מישהו שיהיה שם בשביל לעודד אותם, לתת להם את הייעוץ הנכון ולהוביל אותם בבטחה אל עבר ההזדמנות הבאה.

עמותת 'מתנת חיים' נוסדה בשנת 2009 במטרה לסייע לחולי כליות הזקוקים להשתלת כליה ולהקל על מצוקתם באמצעות איתור ועידוד תורמי כליה מתנדבים והפנייתם לחולים מתאימים, כאשר המדובר הוא בתרומה אלטרואיסטית – התנדבותית בלבד.

העמותה מפעילה מערך גדול ומורכב שמסייע למאות חולים להגיע להשתלת כליה באמצעות הסברה, עידוד וגיוס תורמים חדשים, היא פועלת לקצר ולפשט את ההליכים המנהליים לאישור תרומת כליה מן החי, נמצאת עם החולים בשעות הקשות, מלווה אותם ואת התורמים כאחד בנבכי מסדרונות בתי החולים, נותנת להם תמיכה וסיוע רפואי ונפשי, מייעצת ומדריכה אותם ואת בני משפחתם כאחד ונמצאת שם בשבילם 24 שעות ביממה. הפעילות כולה מתבצעת בשקיפות והגינות ובכפוף לכל חוק ודין.

מתוך 1200 חולי כליות ישנם כ- 157 חולים במצב קריטי שממתינים בדחיפות להשתלת כליה, מטרת העמותה כרגע היא להשיג בעבורם סיוע כבר בשנה הקרובה.

כל תרומה ל'מתנת חיים' היא עוד מתנת חיים לחולה, עוד סיכוי לחיים טובים יותר ל157 משפחות בישראל. בתרומה קטנה יהיה לך חלק משמעותי בחייהם של האנשים שמחכים לכליה נואשות, זאת מתנה שתציל את חייהם ותשנה את מהלך החיים שלהם ושל בני משפחתם לתמיד. בזכותך!

מוקד תרומות טלפוני *2716

לתרומות מצילות חיים להשתלת כליה לחץ כאן >