ח"כ שיר: "להחיל ריבונות במיידית מבלי לחכות לאישור"

ח"כ מיכל שיר (הליכוד) מתייחסת בראיון לערוץ 7 לתוכנית המאה שהציג הנשיא טראמפ, ולדברים שאמר בנאומו בבית הלבן.

"אני מברכת על הנאום של נשיא ארה"ב. לא זכור לי שהיה נשיא שהוציא מילים כל כך חמות וציוניות כלפי מדינת ישראל ואזרחי מדינת ישראל ועל כך אני מודה לו. עבודה נפלאה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. מנהיג גדול שהצליח לעשות דברים גדולים", ציינה שיר.

לדבריה, "עכשיו חובת ההוכחה עלינו. אנחנו צריכים להחיל את הריבונות מידית, לא לחכות ולא להמתין. כבר בשיבת הממשלה הראשונה ביום ראשון. אני הייתי מצפה שנעשה את הצעד הנכסף באופן מיידי".

החלת ריבונות בלי אישור של הבית הלבן?

"אני בדעה שיהודים לא צריכים לחכות לאישור ממדינות אחרות. מבחינתי הריבונות הייתה צריכה לעשות ללא קשר לאישור מדינות העולם. לא זכור לי שראיתי כאן צבאות נלחמים צד לצד במלחמות ישראל ואם היינו ממתינים לאישור, מדינת ישראל לא הייתה קמה ומשגשגת. אנחנו מכבדים את הבית הלבן ואני סומכת על נתניהו שיגבר על כל המכשולים. שמענו את קושנר שאומר היום שצריך להמתין עם החלת הריבונות עד אחרי הבחירות ואני אומרת שאין סיבה לחכות. אזרחי ישראל ותושבי יהודה ושומרון המתינו מספיק הגיע הזמן ריבונות עכשיו, אתמול ואם לא אתמול ביום ראשון הקרוב".

מדינת פלסטינית בתמורה לריבונות?

"בא נתחיל בשלב הריבונות. קודם כל נשמור על מה ששלנו. הצד השני עדין בשוק ולא מבין מה קורה איתו ואני יהודייה שחיה במדינת ישראל וקודם כל דואגת לצד שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו