ברקת: הזדמנויות לחיזוק הכלכלה ביו"ש

ח"כ ברקת הציג בכנס סייברטק גלובאל את האנטי-וירוס הראשון והתייחס לשיתוף הפעולה הנדרש בין ערבים ליהודים על מנת להגיע לקדמה ולשלום

ערוץ 7 , ד' בשבט תש"פ

ברקת עם האנטיוירוס הראשון
ברקת עם האנטיוירוס הראשון
צילום: גלעד קוולרצ'יק

במהלך כנס סייברטק גלובאל תל אביב התייחס חבר הכנסת בליכוד וראש העיר ירושלים לשעבר, ניר ברקת, לתוכנית המאה ולצורך בחיזוק הכלכלה ביהודה ושומרון.

"יש פוטנציאל תיירותי גדול ביהודה ושומרון, ובדומה לאתר התיירות בשילה, שם שכן המשכן הראשון - ועל בסיס זה, פיתחנו מפה של דרך התנ"ך עם יותר מ-20 אתרים שמבוססים על סיפורי תנ״ך", סיפר.

"בנוסף לכך, ניתן לפתח איזורי תעשייה משותפים נוספים על בסיס המודל של אריאל וברקן. היום כשמסתכלים על יהודה ושומרון יש פוטנציאל גדול לפתח את הכלכלה", ציין ברקת.

עוד סיפר ברקת: "אני התחלתי כיזם, ואני רוצה להראות לכם פריט ארכיאולוגי. האנטי וירוס הראשון שהוצאנו ב-1988 תוצרת ישראלית. התחלנו לשתף אותו בכל העולם, וכשהקמנו את צ׳ק פוינט הבנו שהסייבר כאן לנצח. כשהגעתי לירושלים הבאתי כמה מהמחשבות והכשרונות שלי כיזם לפוליטיקה המקומית והופתעתי לראות כמה זה עוזר. ואחרי 10 שנים תחום ההייטק בירושלים הפך ל- Hitech hub הצומח בקצב המהיר בעולם. גם בתיירות הפכנו להיות יעד בעל הצמיחה המהירה ביותר וגם נרשמה התקדמות משמעותית בחינוך ותחומים אחרים".

ח"כ ברקת דיבר על הסייבר סקיוריטי של המחר. "ישראל בדרך מאוד חזקה בתחום זה. הסייבר כאן כדי להישאר לתמיד. אני רוצה לחלוק אתכם כמה רעיונות על הדרכים בהן ישראל תתפתח: 'דזרט-טק' - תחום חדש שאליו התייחס פרופ' מייקל קיי. חקלאות, טכנולוגיה, איך גרים בתנאים מדבריים. אני מאמין שביכולתנו לפתח את המדבר. אני יודע שיש לנו את תחום הבריאות שמתפתח כל הזמן, ותחום מדעי החיים מתפתחים מאוד וזקוקים להגנות סייבר. זה ישנה את הצורה שבה בתי החולים עובדים ואנחנו נראה הרבה יותר שימוש בענן לשיפור בתחום הבריאות".

לדבריו, "אנחנו נצטרך רעיונות חדשניים שיבטיחו בטיחות ושירות ברחבי העולם. אני אעשה כמיטב יכולתי כדי שיזמים מישראל ומהעולם יוכלו להציע טכנולוגיות חדשות ואנחנו בישראל נהפוך לצרכנים הראשונים של יזמים אלה. אני הפרטנר שלכם בזירה הציבורית".