ח"כ אורי מקלב: לשנות חקיקה למתן חסינות

חבר הכנסת מיהדות התורה תוהה כיצד היועצים המשפטיים קובעים את החוקים מחדש וקורא לתחום בזמן את הדיונים בנוגע לחסינות ח"כ כץ.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בשבט תש"פ

ח"כ אורי מקלב (היהדות התורה) אומר לערוץ 7 במהלך הדיון בועדת הכנסת שעסקה במתן חסינות לח"כ חיים כץ (הליכוד) כי יש לעשות סדר משמעותי בנושא החסינות של חברי הכנסת.

"היום היועצים המשפטיים חידדו את עניין 'החסינות המהותית' שאנחנו כחברי הכנסת יכולים לקבל. חברי הכנסת חלוקים וביקשו הבהרות מהיועצים המשפטיים. ליבת הדיון היא האם לחבר הכנסת יש חסינות מהותית. לבוא ולומר היום שאי אפשר לתת חסינות מהותית והכל תלוי ביועץ המשפטי לממשלה, זה לא מקובל", מסביר מקלב.

לדבריו, "חסינות לחבר כנסת עומדת לו, כמובן לא לשם ביצוע עבירה, אלא כדי לפעול ולא להיות מוגבל או מאוים בהעמדה לדין. לא קיבלנו תשובות על כך ושוב היועצים המשפטיים קובעים שזה לא בחוק ולא בסמכות וכנראה שנצטרך לעשות שינוי חקיקה בעניין".

מקלב דרש בתחילת הדיון לתחום את זמני הדיון בנוגע לחסינות. "ביקשתי לתחום את זמני הדיון כדי לדעת מתי סוף הדיון בכדי שלא יהפוך לקמפיין בחירות".

"ההערכה לחיים כץ עומדת היום בנפרד ממה שמונח על שולחננו, שם אנחנו צריכים בלב פתוח וללא כל כוונה מראש, לשמוע את הדברים ולהחליט האם באמת אפשר לתת חסינות. אני מניח שצפוי להיות המשך דיון מתוח", סיכם חבר הכנסת.