יש חובש בקהל

אחרי שניצלו חייו של גיטריסט להקת "סטלה מאריס" בהופעה בחיפה, הוא נפגש עם מעריץ הלהקה, חובש מד"א שהיה במקרה באולם והציל את חייו.

תגיות: חיפה מד"א
אורלי הררי - ערוץ 7 , ד' בשבט תש"פ

ענבר וניק
ענבר וניק
צילום: מד"א

חובש רפואת חירום במד"א ענבר אוזן וניק מילר, חבר להקת סטלה מאריס, לא הצליחו להסתיר את ההתרגשות השבוע (ג'), כשנפגשו בפעם הראשונה מאז ההופעה ההיא, שהתחילה כשניק מנגן על הבמה, ונקטעה לפתע כשליבו הפסיק לפעום במהלך ביצוע שיר.

ענבר, תושב שמשית וחובש רפואת חירום במגן דוד אדום, שמעריץ את הלהקה והגיע להופעה עם חברתו, זינק מיד לבמה, ביצע בניק פעולות החייאה מתקדמות בסיוע מכשיר הדפיברילטור שנמצא תמיד במכוניתו, והציל את חייו.

תוך דקות בודדות הגיעה למקום גם ניידת טיפול נמרץ של מד"א עם הפראמדיק מוחמד אלגדיר והחובש הבכיר יניב הויגר, שהמשיכו את הטיפול הרפואי, הרדימו והנשימו את ניק ופינו אותו בדחיפות ישירות לחדר הצנתורים בבית החולים.

"בזכות ניק זכיתי לעשות דבר מאוד משמעותי, כל כך משמח לראות אותו עומד על הרגליים", אמר בהתרגשות אוזן למילר, בפגישתם הראשונה מאז המקרה, "לא אשכח לעולם את המעבר המהיר מבילוי בהופעה, לכך שתוך שניות בודדות התחלתי לבצע פעולות החייאה על הבמה, ושלחתי את בת זוגי לרוץ להביא את מכשיר הדפיברילטור מהמכונית שלי. לפגוש את ניק עכשיו, כשהוא במצב טוב, מחזיר אותי לרגע בוא הדופק שלו חזר לפעום והוא שב לחיים. זה מרגש ומספק כל כך".

"אני יודע שממצב כמו זה שהייתי בו בדרך כלל לא יוצאים", אמר ניק מילר, "אני מבין היום שלולא המענה הרפואי המהיר שקיבלתי ומכות החשמל ממכשיר הדפיברילטור, כנראה שלא הייתי שורד. אני אסיר תודה לצוות מד"א, ובמיוחד לענבר שנלחם על החיים שלי והציל אותי. אני בטוח שאחזור לנגן, ומחכה לפגוש אותו שוב בהופעה, אבל הפעם להופיע עד הסוף".