נעמה יששכר ששוחררה מהכלא הרוסי נחתה אחר הצהריים (חמישי) בנתב"ג, במטוסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר כמעט עשרה חודשים שעברו מאז שנעצרה במוסקבה.

"אני רוצה להגיד תודה, אני עדיין בשוק מכל הסיטואציה, אני ממש מודה לכם על הכל", אמרה יששכר.

ליעד יששכר, אחותה של נעמה, סיפרה לגלי צה''ל על ההכנות לחזרתה: "רוצים לתת לה את השקט והרוגע שלה. יש בבית קובה קציצות וסלטים והדוד דולק".

לפני ההמראה אמר נתניהו לנעמה. "מתרגשים לראות אותך. עכשיו חוזרים הביתה". יפה אוליביצקי, הקונסולית הישראלית, סיפרה לאחר שחרורה של נעמה מהכלא: "לפני חמש דקות פגשתי את אנשי ביקורת הגבולות שהעבירו לידיי את נעמה, שמחה, מחוייכת ונרגשת עד מאוד. נעמה נמצאת עתה עם אימה בחדר צדדי".

נעמה הייתה אמורה לרצות עוד קרוב ל-7 שנות מאסר, לאחר שהורשעה בניסיון הברחת סמים ואחזקת סמים.

שליח ערוץ 7 מדווח ממטוס ראש הממשלה במוסקבה

נשיא רוסיה פוטין סיפר היום על החלטת החנינה, "זה הרבה בזכות המפגש עם אימא שלה. הצו נחתם, יש לה מזל שהסמים נמצאו במטען. צריך לזכור שמצאו לה דברים בתיק אבל אני מאחל לה בהצלחה. אני מאחל כל טוב לנעמה ולמשפחתה, כמובן ששוחחנו גם לגבי היחסים בין המדינות".

נתניהו אמר לפוטין כי "הקשר בין ישראל לרוסיה מעולם לא היה חזק יותר. כל הביקורים שלנו והשיחות שלנו חשובים. הביקור הזה מסמל חימום עוד יותר גדול של היחסים בינינו". עוד הוסיף: "אדוני הנשיא, אתה בעצם המנהיג הראשון שאני משוחח איתו אחרי ביקורי בוושינגטון על תכנית המאה של הנשיא טראמפ".

נעמה יששכר נפגשה עם הזוג נתניהו