צור גולדין
צור גולדיןצילום: קובי ריכטר / TPS

צור גולדין, אחיו של סגן הדר גולדין ז"ל שגופתו נמצאת בשבי החמאס למעלה מחמש שנים, מברך על שחרור נעמה יששכר מהכלא הרוסי אך מותח ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו שלא השקיע מאמצים זהים להחזרת אחיו.

בראיון לעופר חדד בחדשות 12 סיפר גולדין על חלקן של משפחות הנעדרים במאבק להחזרת נעמה. "מרגע שהאירוע קרה כבר, פנו אלינו אנשים מהמטה לשחרור נעמה יששכר ועשינו את כל מה שאנחנו יכולים", סיפר.

"בין אם זה בארגוני זכויות האדם, או דרך הדיפלומטיה האזורית שאנחנו כבר עמוק בתוכה בשנים האחרונות. מבחינתנו המשימה היא אותה משימה - השבת כבוד האדם. אסור שאזרחי ישראלי ירגיש שהוא נמצא אי שם, לא משנה באילו נסיבות, ואין מי שיעזור לו".

בהמשך התייחס גולדין להבדל בין כמות המאמצים שהושקעו בהשבת יששכר לעומת אלו שהושקעו בהחזרת אחיו גופת אחיו. "הממשלה לא עושה את כל מה שצריך כדי להשיב אותו", אמר. "אי אפשר להתעלם מהפער המאכזב של היחס של ראש הממשלה בין זה לבין צוק איתן.

"נתניהו הוציא את אח שלי חי לשדה הקרב, והוא לא שב כבר 5 וחצי שנים. ראש הממשלה מתעלם ממנו בצורה בוטה. מעולם הוא לא העלה את הנושא בפומבי בשום צורה, לא אצל פוטין ולא אצל טראמפ, למרות הזעקות שלנו".

צור הוסיף "יש חטופים בשבי חמאס 5 וחצי שנים, ולא עולה שום מוטיבציה לעשות צעד משמעותי. כל הכלים על השולחן, זה לא מסובל בכלל, אבל חסרה לראש הממשלה המוטיבציה בצורה מובהקת. החיילים שנמצאים בשבי האויב לא מעניינים את ראש הממשלה. הוא מעלים אותם ככל הניתן והיחס שלהם הוא מאוד בזוי ומזלזל".