מבצע ג'וחא יוצא לדרך

אלפי מתנדבים יבקרו בבסיסי צה"ל, במוצבים צבאיים ובמחסומים וייפנקו את לוחמי ופצועי צה"ל, לזכרו של רס"ן יוחאי (ג'וחא) קלנגל ז"ל.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ה' בשבט תש"פ

מבצע ג'וחא יוצא לדרך-ערוץ 7
לצמוח מהשכול דרך חסד ונתינה
צילום: אמיר קלנגל

"מבצע ג'וחא" שיזמו בני נוער מהמושב 'יונתן' שברמת הגולן צבר תאוצה, ובימים הקרובים צפויים אלפי ישראלים לחלק חטיפים, שתייה, מרקים חמים וצ'ופרים לחיילי צה"ל המוצבים ברחבי מדינת ישראל.

המבצע המיוחד מתקיים זו השנה החמישית סביב ח' בשבט, תאריך נפילתו של רס"ן יוחאי (ג'וחא) קלנגל ז"ל, שנפל בפעילות מבצעית למרגלות הר דב מירי חיזבאללה.

אחד מיוזמי מבצע ג'וחא מספר: "האירוע שבו נפל ג'וחא קרה ממש קרוב לבית שלנו, אני לא אשכח את היום הזה לעולם.

הנער סיפר על המפגש עם אביו של יוחאי ז"ל, יוסף ברוך קלנגל, "כשיוסי היה אצלנו הוא סיפר לנו איך ג'וחא היה תופס את החיילים החלשים, השבוזים והמתקשים ומחזק אותם, מחבר אותם ודואג להם. תאר לך מה זה בתור טירון-לוחם לשבת עם המ"פ שלך יחד באמצע הלילה, לשתות קולה, לאכול במבה, ולקבל שיחת מוטיבציה מטורפת. זה פיקוד אמיתי.

"לג'וחא היתה יכולת להעיף את החיילים שלו קדימה, ואפילו אנחנו כאן, 5 שנים אחר כך, מרגישים את הרוח הזו שלו ורוצים להמשיך ולחזק את לוחמי ופצועי צה"ל לזכרו- בדיוק כמו שהוא עצמו נהג לעשות".

יוחאי קלנגל
צילום: המשפחה

מבצע ג'וחא יוצא לדרך זו השנה החמישית והציבור מוזמן לקחת בו חלק. ''לוקחים צ'ופרים, מרק חם והמון אהבה וניגשים למוצב, לבסיס או למחסום הקרובים אליכם, מחבקים את החיילים ששומרים עלינו ומספרים להם על 'מבצע ג'וחא'".

לפרטים נוספים – חפשו 'מבצע ג'וחא 2020' ברשתות החברתיות, או צרו קשר עם יעקב שה לבן 050-8432379.