גפני: מעולם לא הלכתי עם השמאל, נלחמת נגד אוסלו

יו"ר דגל התורה תקף את עוצמה יהודית, "הולכת לזרוק אלפי קולות לפח. מי שחשוב לו ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל שלא יצביע להם".

בן שאול , ה' בשבט תש"פ

גפני: מעולם לא הלכתי עם השמאל, נלחמת נגד אוסלו-ערוץ 7
משה גפני
צילום: תומר אפלבאום

מפלגת 'דגל התורה' השיקה את קמפיין מערכת הבחירות לכנסת ה-23.

"אנחנו מבקשים מכולם - בואו אלינו הביתה ליהדות התורה המאוחדת. אני פונה גם לציבור בני התורה הספרדי, גם לציבור העובדים, גם לציבור הציונות הדתית, לכל מי שארץ ישראל ותורת ישראל חשובה לו, בואו אלינו", אמר יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני.

הוא סיפר: "מעולם לא הלכתי עם השמאל, נלחמתי יחד עם חבריי נגד הסכמי אוסלו המסוכנים בזמן שמפלגות אחרות תמכו, נלחמנו נגד ממשלת השמאל שהגיעה וקמה על 60 אלף קולות הימין שהלכו לפח ולא עברו את אחוז החסימה. אח"כ אני וחבריי הצבענו נגד תכנית ההתנתקות הנוראה.

"אני מצהיר כאן קבל עם ועולם, מעולם לא הצבענו נגד ארץ ישראל. מעולם לא הלכנו עם השמאל. דגל התורה מעולם לא זגזגה בעניין הזה''.

גפני קרא למצביעי 'עוצמה יהודית' שלא לעשות זאת גם בבחירות הקרובות. "אני מבקש גם הפעם, יש מפלגה שהולכת לזרוק ביודעין אלפי קולות לפח, זה ברור לכל. מי שחשוב לו ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל שלא יצביע להם, אנחנו הכתובת היחידה. לא קמנו אתמול, הוכחנו זאת במשך עשרות שנים ולא זגזגנו.

"אם היינו הולכים עם השמאל, היינו מקבלים תפקידים ותקציבים פי מאה מהיום, עיתון 'הארץ' היה מסביר במאמרי מערכת כל בוקר כמה שזה טוב, נכון וראוי, אבל אנחנו לא הולכים איתם כי אנחנו נאמנים לארץ ישראל, לתורת ישראל, לעם ישראל. אנחנו ארץ ישראל! אנחנו תורת ישראל! אנחנו עם ישראל! בואו אלינו, זה הבית שלכם".

ח"כ אורי מקלב דיבר על הפקת הלקחים בבחירות האחרונות. "במקומות אחרים עושים הערכות מצב אנחנו כבר עמוק בתוך מערכת הבחירות, אנחנו אחרי הפקת לקחים מהמערכות הקודמות. הגידול של למעלה מעשרים אלף קולות הביא אותנו למסקנה שאפשר לפעול עוד. יש ציבור גדול שרוצה ויכול לתמוך בנו, הכל נעשה אצלנו לאורם של גדולי ישראל.

ח"כ יעקב אשר התייחס לדברי גפני אודות זיהויו הימני. "אם מישהו חושב שרק היום ח"כ גפני נהיה ימני , לא מכיר את ההיסטוריה של דגל התורה. אחד העיוותים הגדולים שהיו כל הזמן היה של אנשים שרוממות הימין בגרונם אבל ראינו אותם בברית אחים יחד עם חכים שרחוקים מאד מהשמירה על ארץ ישראל,

"יש משבר אידיאולוגי גדול בציונות הדתית ויש הרבה מאד אנשים שיהדוה"ת זו המפלגה שהכי קרובה אליהם. זה לא דבר חדש יחסית אלא תהליך שקרה בשתי מערכות הבחירות האחרונות וזה הזמן שלהם לתמוך בנו ולהצביע ליהדות התורה".