קמפיין הסתה שובר שיאים
קמפיין הסתה שובר שיאים צילום: מתוך הקמפיין

עלון השבת 'שביעי' הודיע כי אין בכוונתו לחזור ולפרסם את המודעה מטעם כחול לבן המתנגחת בציבור הדתית לאומי.

"השבת התפרסמה בשער שביעי מודעה מטעם מפלגת כחול לבן שרואה בציבור החרד"לי ציבור קיצוני הפוגם בזהותה של מדינת ישראל וכזה המלכלך את דגל ישראל", נאמר בהודעה שפרסם בפייסבוק.

"לפני הכל, איננו מזדהים עם תוכן מודעה כהוא זה, אולם על פי חוק, חלה על אמצעי המדיה חובה לפרסם מודעות פוליטיות של כל המפלגות וכך עשינו.

לאור התגובות הציבוריות הרבות, תחושתנו היא שציבור גדול חש מושפל ומבוזה ולכן אין בכוונתנו לחזור ולפרסם את אותה מודעה. אנו תקווה כי גם שאר אמצעי המדיה אשר פרסמו את המודעה הזו, ינהגו כך.
אין בכך לומר שאנחנו פוסלים את 'כחול לבן' מלפרסם אצלנו על פי חוק אולם לצד דרכי תעמולה לגיטימיים אנו דורשים מאנשי הקמפיין של כחול לבן להימנע מסגנון המעליב ופוגע בציבור שלם", נכתב.

מכחול לבן נמסר: "אנשי הציונות הדתית, בני עקיבא, הישיבות והאולפנות שדוגלים באהבת לרעך כמוך, בסובלנות ואחדות מוצאים עצמם מתביישים בהנהגה הפוליטית הנוכחית שאמורה לייצג אותם, ומתאפיינת בהתנגדות לשירות נשים דתיות בצה״ל, באמירות גזעניות נגד הקהילה הלהט"בית, התנגדות למינוי רב ראשי ציוני, מניעת גיור ע״י רבנים בציונות הדתית וקידוש מונופול הרבנות".

"כמענה לחר״דליות שהשתלטה על המיינסטרים, כחול לבן מציעה בית פוליטי ליברלי ערכי לבוחרי הציונות הדתית. ראוי היה שבנט יתעסק בהשבת השקט לתושבי הדרום, במקום להתעסק בפוליטיקה וציוצים".

מימינה נמסר "קמפיין ההסתה והשנאה של כחול לבן שוב שובר שיאים חדשים. לפיד, גרמן, שטרן וחבריהם למפלגה צריכים להתבייש בקמפיין אותו הם מובילים נגד הציונות הדתית - מיטב בניה ובנותיה של ישראל. הקמפיין מתאר חלקים מהציונות הדתית כמי שמלכלכים את דגל ישראל.

אנחנו דורשים מהאנשים שמצהירים על התנתקות נוספת וגירוש של עשרות אלפי מתיישבים מבתיהם להתנצל מיידית ולחדול קמפיין נבזי זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו