"נתנו שם של מחלה ללימודי יהדות"

עם השקת קמפיין השטח של ש"ס תיאר יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור בראיון ל'קול חי' את מאפייניו. "אנשים מתביישים לדבר על יהדות"

מיכל לוי , ז' בשבט תש"פ

"נתנו שם של מחלה ללימודי יהדות" -ערוץ 7
ח"כ בן צור
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר הפנים ויו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי יפתח היום (ראשון) בירושלים את קמפיין השטח של ש"ס לבחירות הקרובות, בנוכחות חברי הכנסת, נציגים ברשויות המקומיות, בכירי המפלגה ופעילים מרכזיים.

לקראת השקת הקמפיין תיאר יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור בראיון ל'קול חי' את המאפיינים שאותם גיבשו בש"ס.

"מהקמפיין 'מדינה יהודית' עולה המסר הברור: לצד השמירה על נתניהו, שס תשמור גם על הצביון היהודי במדינה. הפרזנטור הראשון של הקמפיין הזה הוא ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון שלא התבייש לומר שמדינת ישראל היא מדינה יהודית שצריכה להתנהל כמו מדינה יהודית", סיפר בן צור.

לדבריו, בשנים האחרונות אנשים מתביישים לדבר על יהדות. "ארגוני שמאל המציאו סיסמה - 'הדתה' - נתנו שם של מחלה ללימודי יהדות והפחידו את הציבור בישראל. היום אנחנו אומרים בקול ברור - היהדות היא גאוותנו, היא סלע קיומנו כאן ונעשה הכל כדי לשמור על הצביון היהודי של המדינה".

בן צור התייחס למתקפותיו של אביגדור ליברמן. "ליברמן מנסה להחזיר את השיח של דת ומדינה לשולחן, עבר עליו שבוע מאוד קשה של שיח מדיני ולכן הוא מנסה למשוך תשומת לב, איך אמר יו"ר התנועה? הוא כמו חתול שרוצה חלב ומיילל".

"הערב אנחנו מקיימים את כנס הפעילים הראשון בנוכחות חברי הכנסת, ראשי מטות ופעילים מכל רחבי הארץ, שס היא המפלגה שערוכה יותר מכל המפלגות לבחירות, המטות כבר פועלים וכל ראשי האזורים מאיישים פעילים, נביא לתוצאה דו ספרתית בע"ה ותהיה הצלחה גדולה", ציין בן צור.

בדבריו מתח בן צור ביקורת על הקמת המטה הספרדי של 'דגל התורה'. "מר גפני. שמחנו לעזור לך להסיח בימים האחרונים את הנושא מהמלחמות הפנימיות שלכם בתוך המפלגה, למריבות של אשכנזים וספרדים. בדרך גם עזרת לנו להדליק את הפעילים והשטח. אבל גפני, אצלנו הכל מאוחד ומגובש והיו״ר שלנו השר דרעי, בזמן שאצלכם מתקוטטים, פותח עוד מטות וחורש עוד קהלים. אז אנחנו נתמקד בימים הקרובים במטות החדשים".

"תנועת ש"ס הקימה מטה לחרדים העובדים בראשות ח"כ משה ארבל, התנועה שלנו מייצגת את כלל האוכלוסייה בישראל, ויש רבים מהחרדים העובדים שמאוכזבים מההתנהלות של דגל התורה, הם בהחלט יכולים למצוא אצלנו בית. פעלנו ונמשיך לפעול למענם", הדגיש בן צור.