החקלאים תומכים בבנט

אחרי שבסוף השבוע תקפו "גורמים" שונים את החלטת שר הביטחון לעצור יבוא חקלאי מהרש"פ, פרסמה הבוקר התאחדות האיכרים הודעת תמיכה בבנט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בשבט תש"פ

בנט
בנט
צילום: אריה מינקוב

בהתאחדות האיכרים מברכים הבוקר (ראשון) על החלטת שר הביטחון נפתלי בנט שנכנסה היום לתוקף לעצור את הייבוא החקלאי משטחי הרשות הפלסטינית לישראל.

"אני רוצה לחזק את ידיו של שר הביטחון, נפתלי בנט", אמר יו"ר התאחדות האיכרים בישראל, דובי אמיתי, אשר הסביר "מדובר במהלך שהרש"פ הביאה על עצמה לאחר שבתחילת חודש ספטמבר החליטה להפר באופן חד צדדי את הסכמי פריז ולהחרים יבוא עגלים מישראל ללא סיבה מקצועית, דבר הפוגע קשות במאות משקים חקלאים בישראל".

לדבריו, "מאז החלטתה נעשו ניסיונות רבים להידברות עם הרשות ומלבד חודש דצמבר שבו אפשרו כניסת עגלים, לא נעשה שום דבר מצדה לפתרון המשבר ועל כן המהלך של בנט הוא מהלך אמיץ ובלתי נמנע".

"עלינו לייצר את התנאים למסחר וסחר הוגן לשני הצדדים ואני בטוח ששר הביטחון יחד עם שר החקלאות הנכנס, צחי הנגבי יוכלו להוביל יחד מהלך שכזה", ציין אמיתי.

הבוקר צוטטו בחדשות 12 "גורמי ביטחון" אשר מתחו ביקורת הבוקר על החלטתו של בנט וטענו "זה מקדם אותנו לנתק עם הרשות הפלסטינית ומדרדר המצב".

לדבריהם, ההחלטה של בנט לעצור כניסת פירות וירקות מהרשות הפלסטינית מהווה צעד נוסף שמקדם את הישראלים והפלסטינים לנתק אזרחי שסופו נזק עצום, הן בהיבט הכלכלי של הסחר בין הרשות הפלסטינית לישראל, והן בהיבט הביטחוני.