חקלאי רמת נגב תומכים בצעד של בנט

אחרי שבסוף השבוע תקפו "גורמים" שונים את החלטת שר הביטחון לעצור יבוא חקלאי מהרש"פ, פרסם ראש מועצת רמת נגב מכתב תמיכה בבנט.

ערוץ 7 , ז' בשבט תש"פ

חקלאי רמת נגב תומכים בצעד של בנט-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: דוברות

ראש המועצה האזורית רמת הנגב ערן דורון ויו"ר הוועדה החקלאית במועצה יענקל'ה מוסקוביץ' שיגרו מכתב תמיכה לשר הביטחון בנט בעקבות החלטתו לעצור את היבוא החקלאי מהרשות הפלסטינית עקב עצירת יצוא העגלים לרשות.

"בשם חקלאי רמת הנגב אנו מבקשים לחזק את ידיך בהחלטתך לעצור את ייבוא התוצרת החקלאית משטחי הרשות הפלסטינית לישראל", כתבו השניים לבנט.

לדבריהם, "מזה תקופה ארוכה אנו מתריעים מעל כל במה אפשרית כנגד ייבוא פרוע וחסר אחריות של תוצרת חקלאית, לעתים ללא פיקוח מינימאלי ובאופן הפוגע בחקלאות הישראלית, בחקלאים ובאזרחי ישראל".

"אנו שמחים על המסר החשוב היוצא היום מלשכת שר הביטחון ולפיו בטחון מזון הוא חלק בלתי נפרד מהביטחון הלאומי וכי הפקרת החקלאות בישראל ליבוא פרוע מהווה פגיעה אסטרטגית בחוסן הלאומי", ציינו השניים.

"לא ייתכן כי הרשות הפלסטינאית מצד אחד תהנה מהחופש להציף את שווקי ישראל בתוצרת חקלאית ומצד שני תפעל כנגד חקלאי ישראל ובניגוד להסכמים חתומים", הוסיפו.

"כאמור, אנו מבקשים למסור את הערכתנו על המהלך החשוב בו נקטת. במקום בו תעבור המחרשה שם ייקבע הגבול", חתמו דורון ומוסקוביץ'.