שוד אלים. אילוסטרציה
שוד אלים. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בדיקה מקיפה מעלה כי כ-20 אחוז מהפריצות לבית נעשות כמעט ללא מאמץ, הרבה פעמים חלון או דלת פתוחה הם אלה שעזרו לפורצים להיכנס לבית בקלות.

בכל זאת חשוב להבין שאין דרך בה אפשר למנוע ב-100 אחוזים שלא יפרצו גם אליכם אך יש כמה דרכים לעכב את הפורצים ולנסות למנוע מהם לפרוץ לבית שלכם.

אז איך בתכל'ס אפשר למנוע פריצה לבית שלנו?

אספנו בשבילכם כמה טיפים מהמומחים שלנו.

1. מנעול איכותי לדלת - הדרך הראשונה לכניסה לבית שלנו היא כמובן דלת הכניסה, לכן חשוב להקפיד לבדוק את הצילינדר בדלת הכניסה ולוודא שהצילינדר אכן תקין ואיכותי. ישנם כמה דרכים לבדוק את תקינות הצילינדר בבית.

המפתח נתקע במנעול הדלת? בין אם זה קרה לכם פעם אחת בלבד או יותר כנארה שזה מעיד שהמנעול נהרס ואתם צריכים לשקול החלפת צילינדר לדלת הבית שלכם. המנעול לא נפתח לכם בקלות? אם בכל פעם שאתם נכנסים או יוצאים מהבית אתם מפעילים כוח רב על מנת לפתוח את הדלת, זה כנארה מעיד שהמנעול או הצילינדר נשחקו ואתם צריכים למהר להחליף את הצילינדר כדי שלא תמצאו את עצמכם תקועים מחוץ לבית. אז אם בדקתם את הצילינדר שלכם והבנתם שהוא כנארה תקול תמהרו לפנות למנעולן מקצועי שייתן לכם יעוץ ויפתור לכם את הבעיה.

2. קודן לבניין או לשער - בין אתם גרים בבית פרטי או בבניין, קודן לדלת הכניסה יכול לעזור לכם לאבטח טוב יותר את הבית ולמנוע מאנשים לא רצויים להיכנס אליכם לבניין או לשטח הבית.

3. התקנת סורגים - הדרך השנייה בה פורצים יכולים לפרוץ אליכם לבית היא כמובן דרך החלונות, לכן חשוב לוודא כי אם אנחנו גרים בבית פרטי או בבניין שיהיו לנו סורגים שיקשו על פורצים להיכנס לבית שלנו. בנוסף סורגים בבניין יכולים לוודא ששום תאונה כזו או אחרת לא תקרה גם לכם.

4. מערכת אזעקה - בעיקר אם אתם גרים בבית פרטי אזעקה יכולה להיות המכשול הקשה ביותר שפורצים יצטרכו לעבור בשביל לפרוץ לבית, לכן חשוב מאוד להצטייד במערכת אזעקה ביתית, כאמור כיום ישנם מגוון מערכותאזעקהלבית להתקנה עצמית, כך שאפילו לא תצטרכו להוציא הון ולשלם לבעל מקצוע בשביל השקט הנפשי.

5. מצלמות אבטחה - אפשר להניח שפורץ רואה מצלמות אבטחה בכניסה לבניין או לבית הוא ישקול פעמיים אם אכן לפרוץ, מצלמות אבטחה יכולות לעזור לכם לעקוב אחרי כניסות ויציאות לבית והיום ישנם מגוון מצלמותאבטחה זולות שיעשו בשבילכם את העבודה.

אז מה השורה התחתונה?

לאבטח את הבית שלכם בצורה טובה יותר זה לא כל כך מסובך ותכל'ס אפילו לא תצטרכו להוציא הרבה כסף בשביל זה. חשוב שתעקבו אחרי הטיפים שלנו ותיישמו אותם. באתר safety אנחנו סוקרים מוצרים ושירותים בעולם האבטחה לבית ודואגים לאסוף בשבילכם את כל המידע הנחוץ בצורה הנוחה ביותר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו