המרתון היוקרתי בפעם הקודמת שהגיע לבירה
המרתון היוקרתי בפעם הקודמת שהגיע לבירה צילום: באדיבות עיריית ירושלים

התאהבו בבירה. מרתון אופני הכביש הבינלאומי היוקרתי והגדול ביותר בעולם, גראן פונדו ניו יורק, חוזר לירושלים.

אחרי ההצלחה בשנים שעברו, מרתון אופני הכביש הבינלאומי יחזור שוב לבירה כשזה ייערך ביום שישי, ט' ניסן תש"פ, 3 באפריל 2020 וצפוי להכפיל את מספר המשתתפים בו מהשנים שעברו כשלא פחות מ-500 רוכבים ורוכבות מחו"ל יגיעו לירושלים בכדי להשתתף בו.

המירוץ הבינלאומי שיתקיים ביוזמת משרד ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים והיזמים שון גד, עופר שיטרית, יניב כהן, אילן זביב, ובהפקת חברת "כפיים", מיועד לרוכבים חובבנים ומקצוענים כאחד כאשר זה יכלול מספר מקצים אשר יכולים להתאים לכל אחד.

היכולת של כל אחד למצוא בו את מקומו וקיומו של זה בירושלים, עיר הבירה של ישראל והעיר המקודשת לכל 3 הדתות, תביא רוכבים רבים מחו"ל כאשר לא פחות מ-18 מדינות שונות ישלחו נציגים למקום אשר אליו כולם כוספים וממנו הכל התחיל, כדוגמת ארה"ב, אנגליה, שבדיה, דנמרק, גרמניה, איטליה, מקסיקו ברזיל ועוד. כל אחד מהמשתתפים יקבל חליפת רכיבה יוקרתית תוצרת איטליה.

מרתון אופני הכביש הבינ"ל כולל שני מקצים: המקצה התחרותי באורך של 125 ק"מ והמקצה הקצר יותר, באורך של 75 ק"מ. שני המקצים שיוזנקו מרחבת היכל הפיס הארנה, יעברו ברחובותיה המרכזיים של ירושלים ובהרי ירושלים אל מול נוף ירוק ועוצר נשימה.

מסלול הרכיבה התחרותי , 125 ק"מ, הינו מאתגר במיוחד והוא כולל 2,700 מ' של טיפוס מצטבר. המסלול הארוך יעבור ברחובותיה המרכזיים של ירושלים ולאורך האתרים ההיסטוריים בה: הר ציון, העיר העתיקה, מגדל דוד, שער יפו, טיילת ארמון הנציב, רחוב יצחק קריב, הכנסת, מוזיאון ישראל, יער ירושלים, עין כרם הרי יהודה, כביש 386 המפורסם ביופיו, מנהרת האופניים הגדולה בישראל באורך של 2.1 ק"מ ונקודת הסיום שלו תהיה באקווריום ישראל הסמוך לגן החיות התנכ"י.

המסלול הקצר יותר, 75 ק"מ , אינו תחרותי והוא כולל 1,700 מ' של טיפוס מצטבר ויעבור בחלקים נרחבים של המסלול הארוך.

זאת ועוד, כחלק מאירוע 'גראן פונדו ניו יורק' תיערך יום לפני מרתון אופני הכביש תערוכת EXPO של אופניים ולייפסטייל יחד עם רישום המשתתפים במתחם התחנה הראשונה בירושלים ולמשתתפים הרבים צפויה חוויה של ממש.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון ברך על הבחירה בירושלים בפעם השלישית כמארחת המרתון היוקרתי ואמר: "ירושלים היא בירת הספורט של מדינת ישראל ואנו גאים לארח בעיר אירועי ספורט בינלאומיים יוקרתיים המציבים את ירושלים באופן בולט על מפת הספורט הבינלאומית".

"שבועיים אחרי מרתון ירושלים הבינ"ל אנו שמחים לארח גם את גראן פונדו ניו יורק, מרתון אופני הכביש הבין לאומי הגדול בעולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו