אוטובוס גרר קשישה בת 90 עשרות מטרים

הנוסעת נגררה עשרות מטרים על הכביש ונהג האוטובוס נסע מבלי לסייע. "הייתי בהלם מוחלט, היו צרחות מחוץ ובתוך האוטובוס".

ערוץ 7 , ז' בשבט תש"פ

אוטובוס
אוטובוס
צילום: ISTOCK

נהג בקו 20 של "אגד" בירושלים סגר את דלתות האוטובוס על זרועה של סוזן חטב בת ה-89, רגע אחרי שירדה מהאוטובוס בתחנה.

הנהג המשיך בנסיעה וגרר את חטב למרחק של 25 מטרים. צעקות הנוסעים הם אלו שהפנו את תשומת לבו של הנהג שרק אז עצר. כאשר חטב קמה אמר הנהג "אני רואה שאת עומדת" ונסע מהמקום מבלי להעניק סיוע לנוסעת שנפצעה.

בראיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי בחדשות 12 סיפרה חטב "ישבתי במושב הקדמי על יד הנהג וחיכיתי לרדת. הנהג עצר כמטר מהמדרכה וירדתי מהאוטובוס כשהיד שלי עדיין מחזיקה את המעקה. לפתע הוא סגר את הדלתות על הזרוע שלי, הפיל אותי על הגב והמשיך לנסוע כשאני נגררת על הכביש מרחק של 25 מטר".

"הייתי בהלם מוחלט, היו צרחות מחוץ ובתוך האוטובוס", שיחזרה סוזן: "רק אז הנהג עצר, שיחרר את ידי ואנשים ברחוב רצו לעזור לי. הנהג לא ירד ושאל מה קרה. מתוך האוטובוס הוא אמר לי 'את עומדת אז כנראה שהכל בסדר'. אחת הנוסעות ביקשה מהנהג את פרטיו ואז הוא סגר את הדלת ונסע".

תגובת אגד: "אירוע התאונה המצער שעליו דיווחה האם בת ה-89 מצוי בחקירת משטרה יסודית. אגד מנועה מלפעול בשל חשש לשיבוש החקירה ואנו משתפים פעולה באופן מלא וכחברה רצינית אין לנו דבר וחצי דבר להסתיר. מר חטב זכה ליחס מקצועי והוגן ממנהל מערך השירות. הנהגים שאמורים על פי המערכות האלקטרוניות להיות מעורבים בנטען נגדם, אינם זוכרים אירוע כזה. אגד מצטרפת לקריאה לציבור הרחב ומבקש מכל מי שהיה עד לאירוע המתואר לסור מיד לתחנת המשטרה ולדווח על המקרה. באגד מאחלים לגברת חטב החלמה מהירה ובריאות איתנה".

תגובת משטרת ישראל: "עם קבלת התלונה, נפתחה חקירה, במסגרתה בוצעו, ועדיין מבוצעות, פעולות חקירה מגוונות. מטבע הדברים לא נפרט על חקירות מתנהלות, אולם נציין כי אנו עומדים בקשר עם בני המשפחה. אנו מאחלים לגברת סוזן חטב רפואה שלמה ובריאות איתנה".