זירת הרצח
זירת הרצחצילום: דוברות המשטרה

היחידה המרכזית של מחוז צפון במשטרה פענחה את רצח הנער עאדל חטיב בן ה-17 שגופתו אותרה בדצמבר האחרון סמוך לבית ספר בשפרעם.

בעקבות הפענוח הגישה הבוקר (שני) הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ויסאם אלחסנה, שוהה בלתי חוקי מעזה, בגין הרצח.

על פי ממצאי החקירה עולה כי אלחסנה, תושב רצועת עזה התגורר ועבד בעיר שפרעם ללא אישור ובניגוד לחוק. הנאשם והנער חטיב עבדו יחד בעבודות בניה בבית דודו של חטיב.

בשלב מסוים החליט אלחסנה להמית את חטיב, ולסחוט מבני משפחתו כספים בתמורה כביכול לאיתורו של בנם.

אלחסנה יצר עם חטיב קשר שבוע לפני הרצח וסיפר לו כי הוא מצא דבר מה והוא רוצה למסור לו אותו. בהמשך הצטייד אלחסנה במעדר אותו לווה מאחד האנשים בעיר והסתיר אותו בשטח האדמה סמוך לבית הספר שם תכנן לבצע את רצח חטיב.

אלחסנה יצר קשר עם חטיב פעם נוספת ביום הרצח והם תיאמו להיפגש בשכונת עין עפיה בשפרעם. סמוך לשעה 19:00 חטיב נפגש עם אלחסנה אשר היה מצוייד בסכין, ואשר הוביל אותו אל שטח האדמה שם הסתיר יום קודם לכן את המעדר.

באותו מקום הוציא אלחסנה את הסכין, דקר את חטיב דקירות רבות עד אשר גרם למותו וקבר אותו באמצעות המעדר. אלחסנה עזב את המקום לכוון ביתו של חטיב שם הניח על שמשת רכב שחנתה בסמוך לבית מכתב ובו כתוב בערבית: כי חטיב נמצא במקום בטוח והוא דורש עבורו סכום של 400,000 ₪ בתוך חמישה ימים, ולאחר שיקבל את הכסף חטיב יוחזר לאביו. עוד ציין כי במידה ויפנו למשטרה הקטין יחתך.

בשעות הבוקר שלאחר הרצח עזב אלחסנה את העיר שפרעם ונעלם, עד אשר נמצא כחודש ימים לאחר הרצח כשהוא מסתתר בבניין שנמצא בהליכי בניה בעיר טמרה.

בתום חקירה שכללה גם שחזור של הרצח במהלכו ההמון ידו אבנים והפריעו לפעולות המשטרה, הגישה היום פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בחיפה, בקשה למעצר עד תום ההליכים וכתב אישום חמור כנגד אלחסנה המייחס לו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, חטיפה לשם רצח וסחיטה. – העתק מהבקשה ניתן לקבל מדובר פרקליטות מחוזות חיפה והצפון.