יצחק הרצוג
יצחק הרצוגצילום: יהונתן ולצר/TPS

מיזם ‘חיל השלום׳ של הסוכנות היהודית ומוזאיק יונייטד פרסם קול קורא אשר מציע תמיכה כספית בהיקף כולל של עד 12 מיליון דולר לתכניות העוסקות בפעילות התנדבותית של צעירים יהודים ברחבי תבל, תוך העמקת הזהות היהודית של המתנדבים וחיזוק הקשר שלהם עם ישראל.

המיזם נועד להגדיל באופן משמעותי את מספרם של הצעירים היהודים מחו"ל ומישראל בגילאי 17 עד 40 אשר מתנדבים בקהילות מוחלשות. זאת יעשה באמצעות תמיכה כספית בתכניות העוסקות בפעילות התנדבותית, בעידוד פתיחתן של תכניות התנדבות חדשות ובהגדלת שיתופי הפעולה בין גופים העוסקים בתחום.

מטרת היוזמה המקיפה של מוזאיק יונייטד והסוכנות היהודית היא לעודד אחריות חברתית משותפת של צעירים יהודים מישראל ומהתפוצות ברוח הערך היהודי של תיקון עולם, באמצעות פעילות התנדבותית הומניטרית המשלבת עיסוק חינוכי בערכים אוניברסליים ויהודיים. הצעירים מהארץ ומהתפוצות יתנדבו בקהילות יהודיות נזקקות בישראל ובעולם; בקרב אוכלוסיות במדינות מתפתחות; ובקרב אוכלוסיות מוחלשות במדינות מפותחות.

מחקרים מראים כי צעירים יהודים מחפשים הזדמנויות לעשות טוב ולהעניק חזרה לקהילה ולסביבה. יחד עם זאת, הביקוש ממשיך לגבור על ההיצע, וארגוני ההתנדבות מעידים כי הסיבה הראשונה למגבלת המשתתפים היא חוסר במימון.

מנכ״ל מוזאיק יונייטד, הרב בנג'י לוי, אמר: "באמצעות חיזוק והרחבת הפעילות ההתנדבותית המתבצעת ברחבי העולם, יש לנו הזדמנות מדהימה לסייע לארגונים להשיג את מטרותיהם בתיקון חלקים שבורים של העולם ולהגיע ליותר אנשים צעירים במהלך התהליך".

בנג'י לוי
בנג'י לויצילום: מוזאיק יונייטד

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אמר: "היוזמה המקיפה של הסוכנות היהודית, יחד עם מוזאיק יונייטד, תביא לידי ביטוי את הערך היהודי הקולקטיבי המופלא 'תיקון עולם'. באמצעות המיזם הזה, אנו מביאים בשורה חדשה לצעירים יהודים בישראל ובתפוצות ומאפשרים להם להתנדב בקהילות נזקקות ברחבי תבל, תוך העמקת הזהות היהודית שלהם והקשר שלהם עם ישראל".

חיל השלום יעבוד בשיתוף פעולה אסטרטגי עם ארגון 'עולם', שיעניק שירותי תוכן, תמיכה מקצועית והכשרה חינוכית לתכניות ההתנדבות.