בת ים
ששון אליהו פורש ממועצת העיר לאחר 21 שנים

הפרישה תצא לפועל במסגרת הסכם רוטציה, ואת מקומו תתפוס עו"ד ענבל פלאח-יעקב. אליהו ימשיך לכהן כיו"ר סניף הליכוד בבת ים.

ערוץ 7 , ח' בשבט תש"פ

ששון אליהו פורש ממועצת העיר לאחר 21 שנים-ערוץ 7
ראש עיריית בת ים צביקה ברוט
צילום: שלומי יוסף

חבר מועצת העיר בת ים ששון אליהו צפוי לפרוש מחברותו במועצה לאחר 21 שנים, במסגרת הסכם רוטציה.

עו"ד ענבל פלאח-יעקב תחל לכהן כחבר מועצת העיר במקומו של אליהו.

כתוצאה מכך, יירשם במועצה שיא נוסף כשסיעתו של ראש העיר צביקה ברוט, לה יש 7 מנדטים, תהפוך לסיעה עם רוב נשי לראשונה אי פעם. בסיעה יהיו מעתה שלושה חברי מועצה וארבע חברות מועצה.

אליהו, איש עסקים ואחד מחברי המועצה האהודים בעיר, החליט עוד ערב הבחירות המקומיות לפרוש מהמועצה – אך נעתר לבקשתו של ראש העיר ברוט לכהן שנה נוספת במועצת העיר. השניים סיכמו כי אליהו יפרוש בראשית 2020, על מנת להכניס למועצת העיר את המועמדת הבאה בתור.

אליהו ימשיך לשמש כיו"ר סניף הליכוד בבת ים וימשיך לשמש כיועץ מיוחד להנהלת העיר בנושאים שונים על פי הצורך, בהתנדבות מלאה. הוא לא יהיה חבר מועצה מן המניין.

מי שצפויה להחליף את אליהו היא עו"ד ענבל פלאח-יעקב, שהוצבה על ידי ברוט ברשימתו למועצה. היא תצהיר אמונים כבר בישיבת מועצת העיר הקרובה, ואז יחליט ברוט על התיקים שיופקדו בידיה. היא תצטרף לשלוש נשים נוספות ברשימתו של ברוט: המשנה לראש העיר אסתר פירון, מחזיקת תיק הקליטה עו"ד אנסטסיה סהר, ומחזיקת תיק החינוך המיוחד טל אסייג.

אליהו אמר כי "לאחר שנים ארוכות של עשיה למען הציבור, החלטתי שנכון לפנות את הדרך לדור הצעיר כדי להמשיך את העשייה. אני מאושר מהשינוי שהעיר עוברת תחת ראש העיר צביקה ברוט והנהלת העיר החדשה, שמצליחים לבצע שיקום כלכלי לעיר ולהתמודד עם הזנחה של שנים. אין לי ספק כי הם יצליחו בשנים הקרובות לעשות מהפכה בעיר, בשקיפות מלאה ובניקיון כפיים. מאז ומתמיד הצבתי רק את טובת הציבור לנגד עיני, ואני שמח שמעולם לא דבק בי רבב. אני מתכוון להמשיך ולסייע לראש העיר ולהנהלת העיר לכל אורך הדרך".

ראש העיר ברוט אמר כי "ששון אליהו הוא אחד מנציגי הציבור הבולטים והמשפיעים ביותר שהיו בעיר בת-ים בעשורים האחרונים. הוא משמש דוגמא ומופת בכך שהוכיח כי אפשר גם להיות איש עשיה של ממש, וגם לשמור על יושר וניקיון כפיים. ביקשתי ממנו להמשיך ולסייע לנו בהתנדבות בנושאים שונים, ואני שמח שהוא נעתר לבקשתנו. אני מאחל הצלחה רבה לו ולחברת המועצה הנכנסת, ענבל פלאח-יעקב".