גלעד אלפר: אין שום דבר לא מוסרי בלמכור קנביס

גלעד אלפר, יו"ר רשימת "עוצמה ליברלית כלכלית" לכנסת ה-23 ולשעבר בכיר ברשימת "זהות" לכנסת, הגיע היום (שני) לדיון בבג"ץ בעתירתו של עמוס סילבר נגד פסילתו מלהתמודד לכנסת כמס' 2 ברשימתו של אלפר.

"המועמדות של סילבר לכנסת נפסלה על ידי ועדת הבחירות בתואנות שאפשר לסכם אותן בכך שמשתמשי הקנביס בארץ הם עמלק וקנביס בארץ זה רעה חולה. זה בגדול הנימוק. מה שניסינו לטעון זה שהעבירה שסילבר הורשע בה, מכירה של כמה גרמים של קנביס לחבר שלו שהיה חולה באסתמה, זה לא עבירה עם קלון", הסביר אלפר.

לדבריו, "קלון זה עניין מוסרי ואין שום דבר לא מוסרי בלמכור קנביס לחולה אסתמה. מה שאיננו מוסרי זה העובדה שאין ליגליזציה בארץ. שבעיני מדינת ישראל כל הדור הצעיר, כמעט שני מיליון איש שמשתמשים בקנביס, הם רעה חולה ועמלק. זו הבעיה בסיפור הזה".

"אנחנו בעוצמה ליברלית כלכלית כמובן רוצים להיכנס לכנסת, להעביר ליגליזציה מלאה ולהפסיק עם הפארסה הזאת", הדגיש אלפר.

לשאלת ערוץ 7 אודות ירידת נושא הליגליזציה מסדר היום הציבורי השיב אלפר, "אני חושב שמה שקרה בבחירות במועד א' ב-2019 בגלל ההצלחה של זהות בסקרים מפלגות אחרות ראו שליגליזציה זה נושא פופולרי וכולם העמידו פנים שזה מעניין גם אותם. נגמרו הבחירות והתברר שזה לא מעניין אף אחד".

אלפר הזכיר בהקשר זה את ההסכם אותו חתם הליכוד במועד ב' עם זהות, על נושא הרפורמה בקנביס רפואי שהיתה פותרת את הבעיה בנושא הקנביס הרפואי, "זו היתה רפורמה מאוד מקיפה ומאוד אפקטיבית, נגמרו הבחירות והתברר שזה לא מעניין אף אחד. מה שצריך להוכיח לכולם שאת המפלגות לא מעניין קנביס".