הרב פרץ במרכז רטורנו
הרב פרץ במרכז רטורנו צילום: דוברות

שר החינוך הרב רפי פרץ (ימינה) ביקר במרכז 'רטורנו' לגמילה מהתמכרויות, נפגש עם הצוות החינוכי ושוחח עם החניכים והמטופלים בבית הספר.

תלמיד באחת הכיתות סיפר לשר פרץ כי נוכחותו במרכז ״קשה אבל מצילה לי את החיים״. תלמידה אחרת שנמצאת בהליך גמילה אמרה לשר ״לבנות את החיים זה קל אבל אנחנו יכולות להרוס ברגע״.

הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל ומייסד 'רטורנו' הודה לשר החינוך וצוותו על הביקור ועל הבעת האמון בצוות המקצועי והטיפולי. אקשטיין סיפר כי לרטורנו יש למעלה מ-30 שנות ניסיון בטיפול עם הסובלים מהתמכרויות ולמעלה מ-150 אנשי צוות ורפואה אשר נותנים שירות לכ- 300 מטופלים.

שר החינוך פרץ אמר בסיום הביקור: ''חז״ל לימדו אותנו שכל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא. המקום הזה הוא הצלת נפשות בצורה הכי מובהקת שיכולה להיות. נלחמים על כל נפש, על כל נערה ונער, במסירות נפש עצומה. אני נפעם.

"הפעילות לגמילה מהתמכרות לסמים היא עבודת קודש, אך גיליתי פה את המצב הקשה של התמכרות לסלולר ומחשבים בקרב בני נוער. הנתונים מטרידים מאוד. אני מתכוון להיכנס לעובי הקורה של הנושא הזה, ללמוד לעומק ולבחון איך מערכת החינוך יכולה לסייע. זה בנפשנו. העבודה שלכם מדהימה, תמשיכו עם עבודת הקודש שאתם עושים פה״, הוסיף הרב פרץ