ראשי רשויות ביו"ש:
"נתניהו מוביל מהלך דרמטי והיסטורי"

במועצת יש"ע מגיבים להחלטת ראש העיר אריאל לפרוש מהמועצה. חננאל דורני: לממש מוקדם ככל הניתן את מרכיב הריבונות בתוכנית המאה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' בשבט תש"פ

נתניהו עם ראשי מועצת יש"ע
נתניהו עם ראשי מועצת יש"ע
צילום: דוברות

ראש המועצה המקומית קדומים ויו״ר מועצת יש״ע לשעבר, חננאל דורני, הגיב להחלטתו של ראש העיר אריאל אלי שבירו לפרוש ממועצת יש"ע במחאה על התנגדות המועצה לתוכנית המאה.

"בשונה מחברי אלי שבירו אני נכחתי במוצאי שבת יחד עם עוד ראשי רשויות רבים בישיבה של מועצת יש''ע", אמר דורני. ''היה דיון ענייני ומכבד. רוב ראשי הרשויות מתנגדים לתכנית במלואה בעקבות מרכיב המדינה הפלסטינית הכרוך בה''.

עם זאת, הדגיש דורני, ''יש בה מרכיבים חיוביים ובראשם הכרת נשיא ארה״ב בזכותנו ההיסטורית על ארץ ישראל. ''פה אחד אנו קוראים לראש הממשלה לעשות הכל כדי לממש מוקדם ככל הניתן את מרכיב הריבונות.

''דעתו של ראש עיריית אריאל שמועצת יש''ע לא תעסוק בתכנית המאה שתשפיע על חיי כולנו, משוללת כל יסוד", הוסיף דורני.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון וחבר מועצת יש"ע, הביע תקווה ששבירו יחזור בו מפרישתו. ''כולנו מתנגדים למדינת טרור שתאיים על נתב"ג, הכור בדימונה וריכוזי אוכלוסיה גדולים. בסרט הזה כבר היינו ולצערי מידי שבוע מקבלים תושבי הדרום היקרים תזכורת כואבת", אמר דמרי.

''אנחנו לא נגד ראש הממשלה, רובנו חברי ליכוד. ראש הממשלה מוביל בכישרונו מהלך שאם יבשיל יהיה דרמטי והיסטורי. אנו מחזקים את ראש הממשלה להחיל ריבונות כנגד הלחץ הכבד שמופעל עליו מעבר לים".

דמרי הוסיף, ''כפי ששמענו מסביבת ראש הממשלה ההתנגדות היא טכנית ולא מהותית ולכן חובה לפעול ולא להמתין, אנו קוראים לראש הממשלה 'לעשות היסטוריה' כפי שהכריז ערב טיסתו, לעשות את המעשה הנכון והצודק להחלת החוק הישראלי ביהודה ושומרון".